9.Ségra, ty ses změnila aneb Katie těš se! 2/2

13. srpna 2008 v 21:26 | Jane, glosy by Vráničky |  Co je to láska? by Jane
A druhá část... jako obvykle...

***
"We All In This Together?"(*vykulí na to oči * Co to… *nenachází slova*)(*honí oči po zemi* Mamma Mia!)
"Ségra, ty ses změnila."
"What?"(ale nic)(Radši, co? =D)
"Sister, you are changed. Stačí?!"(Nestačí… Pokud je to to, co si myslím, že si tou větou chtěla říct, tak máš tu větu blbě.*vyplázne jazyk*)(To víš, ne každý je tak dobrý angličtinář jako ty)
"Stačí,(.)"řekne a zase se skloní nad kufr.
"No nic, musim si taky zabalit. Čágo!"rozloučím (Pá pá *mává bílým kapesníčkem*)se a letím si zabalit.(He? A ony nejsou v jednom pokoji snad? To se musí loučit?*klepe si na čelo*)(ty v tom ještě hledáš logiku? *podiví se*)(Nevzdávám se naděje… =D)
***
"Ááá!"zakřičím a spadnu na zem kvůli těžkým kufrům.(Chudinko malinká. To tě nikdo nenaučil kouzlit?)(Překvapuje tě to? Kdo by dával hůlku do ruky zrovna jí.)
Sirius mě zvedne a vezme moje kufry. (Ten se asi vážně zbláznil *jde shánět odborníka*)(Doktor House by byl super. Sice to není zrovna jeho obor, ale na druhou stranu… mohl by něco podstrčit Jasmine. A vsadím se, že on by to udělal s radostí. =D)(Dík za tip, jdu ho shánět *nadšeně se usměje. Tohle by už snad mělo vyjít*)Mlčky dojdeme až ke kočárům, kde se s ním rozloučím,(kde se tu zase vzala ta čárka?! *zatne zuby a snaží se být klidná*)(Mě by spíš zajímalo, proč se loučí se Sirim, když o pár řádků výš psala, že jede taky.)(neřeš, třeba je to jen Siriho dvojník) pusou na tvář a sednu si do kočáru k holkám.
Pohodlně se usadím, nasadím si sluchátka MP4 (A tu jsi jako vzala kde? *pohlédne na ni tázavě*)(Z budoucnosti přece…)a po třech písničkách usnu.(Ksakru! *zanadává. Omylem vyměnila jed za lektvar na spaní*)(Ty seš roura.*zakroutí hlavou a nezabrání smíchu*)(No dovol *nafoukne se*)
********
"Vstávej! Už jsme v Bulharsku!"křičí mi někdo do ucha.
"Co-co?"probudím se a přitom se praštím do hlavy.(*padne smíchy k zemi*)(*podává jí ruku, aby jí pomohla vstát*)(Dík)
"U Merlinových vousů!"mezerazanadávám si.
"Princezna se probudila.(tohle je diskriminace čárek)"(A diskriminace mezer!)rejpne si Sirius. (já bych si taky rejpla. A pořádně hluboko)(Ten se tu zase bere kde?!*zaúpí*)
"No dovol! Když tak madame neb (kde se tu zase tohle vzalo?) královna.(Královna?*vyprskne smíchy a upustí tak jeden ze svých košů*)(Zlato, takhle ty koše budou natvrdlý *vyčte jí a starostlivě se podívá na koš na zemi*)"
Přikývne a se slovy: "Prosím, madame.(milá autorko, sem ta čárka opravdu patří! *pění vzteky*)"(*od pusy jí odkapává pěna* A tady patří mezera!!!)mi podá ruku, chytnu se jí a sestoupím ze schodů kočáru.(Jak kdyby to nezvládla sama…*odfrkne si*)
´To by mě zajímalo, kdo mě dostal do vlaku, na loď, z lodi a do kočáru. ´(No věř mi, že já to nebyla. Nechala bych tě na tý lodi a doufala bych, že omylem spadneš přes palubu)(Já bych zase doufala, že ta loď zapluje někam hodně, hodně daleko a tam ztroskotá.)
Naskytne se mi pohled na Bulharskou školu čar a kouzel, Kruval. Vůbec se to tu nezměnilo.(taky proč by se tam něco mělo měnit * ťuká si prstem na čelo*)(Třeba proto, že si Mary Jasmine myslí, že když tu není ona, tak to tu… chátrá?) Hrad je stále porostlý mechem (opravdu nádhera), kousek za školou je famfrpálové hřiště a les. Před branami hradu se třpytí voda z jezera, okolo něj za těch pět měsíců vyrostli keře, který(říká se které) zakrývají pohled na jezero.(*hlasitě zachrápe*)(Ježiši, nedělej mi tu ostudu. Co si o tobě budou ti Bulhaři myslet?!)
"Vítejte v Kruvalu!"(Tralalá, copak tu asi chybí?)(Já vím, já vím..mezera!)přivítá nás ředitel školy, Nilus Ferti.(No ten to teda vyhrál)(To teda… nebyl už v tý době říďou Karkarov?)(Netuším)
Ředitel nám vysvětlí pravidla, řekne nám, kdy máme rozcvičku(oni tam mají rozcvičky? No, neva. Už se těším, jak uvidím Jasmine cvičit)(My se musíme zapojit taky, Vráni. Abychom se ztratily v davu a měly tak k Jas blíže.) a dopodrobna s námi rozebere rozvrh. Jediný kdo si ho pamatuje, je Lily, a Snape.(tak tady mi ty čárka nějak nesedí *zakroutí hlavou. Vztekat se nad tím nebude, nemá to cenu*)(To nemá no.*uchichtne se* Taky by mě zajímalo, proč jim prostě ty rozvrhy jen nerozdal…)(To by mě taky zajímalo, no…)
Ředitel se poté na nás zadívá a všimne si mě a několika dalších.(Heee? Co takhle stavba věty?)(Neexistuje…v téhle povídce, samozřejmě)
"Jasmine(Zas je první! Grrr!), Lucius, Jessica, Sirius, Regulus, Belatrix, Narcisa a Severus.(čárka! Kde zase je ta čárka?!)(Tam za vodou v rákosííí, tam na lehátku se honosí…)(Asi se k ní brzo přidám)"spráskne ruce.(jo, pohroma dorazila do Kruvalu)(Klid, ještě jsme tu my.*tasí koš*)(taky pravda *ušklíbne se a vytáhne palici s polštáři*)
"Ano?"zeptáme se.(A určitě všichni najednou, co?)(Samozřejmě, unisono.)
"Vás jsem dlouho neviděl! (A určitě tě to hrozně mrzelo, viď?)(Počkat, počkat, počkat! Kdy mohl vidět Severuse, Siriuse atd.? Vždyť ti do Kruvalu nechodili.)(Vsadím se, že jsou je to rodinný známý) Jak se daří Milese, Jasmine?"(No to oslovil tu pravou *protočí oči v sloup*)
"To nevim, na to se zeptejte, Malfoye."odpovím mu chladně.(A všechno kolem ztuhne, viď? Nekoukala ty jsi tak náhodou na reklamu na Winterfresh?)
"Co ta nenávist? I muž má city."poučí mě.(kdybys ji radši naučil psát čárky a tečky)(To bys po něm chtěla moc.)
"Ale Smrtijed ne!"křiknu a odejdu do komnaty pro hosty.(Jasně, vytrubuj to na celej svět. A nevím, kam chodíš na ty nápady, že Smrtijedi nemají city)(Já už na to nemám slov.)
********
"Prosím usaďte se. Bude se zařazovat."Ferti povstane a v rukách nese korunu.(*chytla výtlem a kácí se k zemi. Nevěděla, že bude korunovace*)(*následuje ji, netušila, že v Kruvalu taky vedou zařazování*)
"První půjde Jasmine Malfoyová, i když to asi nemá cenu, když už jednou zařazena byla."(tak nač s ní ztrácet čas?)(Chmpf! Proč leze zas jako první?! To to nemůžou vzít jednou podle abecedy?)(Ale to by přece Jasminka pak nemohla být první)(A to by byl účel.)
Ferti mi nasadí na hlavu korunu, ta se dlouho nerozmýšlí a potě(Potě… Cože?!) zařve: "DOBROVŮLMIL!"(*ještě se nestačila vzpamatovat z předchozího záchvatu smíchu a už chytá další*)(*došly jí kapesníky, nemá čím utírat slzy smíchu* Ten vůl uprostřed je velice trefný.)
Po mě jde Sirius, toho zařadí do Dobrovůlomilu, Lily, Jamese, Remuse, Belatrix, Narcisu a Jessicu taky. Zmijozelský zařadí do Zlomyslu(Já-já-už nemůžu *vydává ze sebe a stírá si z očí slzy*)(*jen ztěžka oddechuje*), Havrspárský do Myslomilu a Mrzimorský do Ochomilu.(Kdo proboha ty názvy vymýšlí? Ráda bych se setkala s autorem. Určitě by to bylo zábavné setkání)(Seš si nějak jistá.*koukne na ni pochybovačně*)
********
"Jdem ven?"zeptá se nás Sirius, my pouze přikývneme a jako zkušený průvodce je vedu do osmého patra.(tak tahle věta je úplně na hlavu)(Nejen ta věta. Nemůžu z tý logiky… Jdeme ven… a vede je do osmého patra. *LOL*)(třeba je v osmém patře visutá terasa)
Vlastně…všechno je jinak. V mém životě se všechno změnilo a to jsme tu jen čtyři dny.(Proč to tu motá?)Jessica, Narcisa a Belatrix zapadly do kolektivu, což znamená, že se s nimi bavíme.(což je divné, když zapadly do kolektivu, že?)(Úplně.*kývá hlavou a dusí v sobě smích*)
Naštěstí jsem za ty čtyři dny ještě neviděla Katie. Hluboce jsem se mýlila.(*vytřeští na to oči a otočí se na Enny* Chápeš to?)(*zakroutí hlavou* Vzdávám něco tu vůbec chápat.)
Zpoza rohu se vyřítí prsatý, blonďatý tornádo(To zní, jako by jí naše milá Jasmine krapet záviděla.)(trochu?), který mě jako naschvál porazí.(Ale ono to bylo naschvál. A ani nevíš, jakou dalo práci ji nasměrovat)(A uplatit.)
"Jansová, ty krávo, dávej pozor!"vyhrknu a zvednu se ze země.
"Copak, Jasminko?"promluví pisklavým hlasem.(Že by se nadýchala helia?)(Ona se zfetovala heliem? A do háje… To sem měla připravený pro Marunku.)
"Ty ses vůbec nezměnila. Seš pořád stejná kráva s blonďatou hlavou, velkejma kozama a vygumovanym mozkem.(Kde je zase ta čárka?! *zavrčí*)"rýpnu si. (No, hlavně že ty jsi na tom o hodně líp *dodá ironicky*)(*tříská hlavou o stůl* Tohle nejde!)
"Ty taky ne, seš stále stejná štětka.(čárka)"rozesměje se.(Tak v tomhle s Katie souhlasím)(Jo jo.*přikyvuje*)
"Tys zapomněla, že?"blejskne mi v očích.(Cože ti?)
"N-ne."vykoktá a uteče.(To jsem nepobrala)(Katie! Vraťse! Tohle jsme si nedomluvily!)
"Co to bylo?"
"Siriusi, to byla Katie Jansová největší k***a na světě."(Chtěla jsi říct druhá největší k**** na světě *opraví ji*)(Jak jinak.)
"Ehm, aha,(.)"přikývne.(Asi to pochopil stejně tak dobře jako já)(Nepochybně, není to přece hlupák.)
"Lidi, ven se nejde!"
"Proč?"podiví se,(*chystá se zařvat vzteky, ale pak si uvědomí, že by to bylo stejně zbytečný*)(Si piš, jenom bych pak musela na ušní. Špunty jsme totiž zapomněly zabalit.)(*vyděšeně se na ni otočí* To myslíš vážně?)(Bohužel…*prohrabává zavazadla*) Lily.
"Jde se pařit!"(A nepůjdeme přece jen radši ven? *hodí na Jasmine psí oči*)(Ale kdeže. Vevnitř je více šancí, nemá kam pláchnout.*vycení zuby*)
"Tak se jde, ne?"Sirius ožije a už běží pryč.(A ani chudák neví kam)(Dobře dělá, třeba ho Jasmine nevypátrá.)
********
"Ta štětka!"zaječí Lily.(Jo jo, takhle Lily běžně mluví)(NC)
Nechápavě po ní kouknu, jestli jí nehrabe (myslím, že jo. Už je v tvojí společnosti moc dlouho)(A ta blbost je opravdu nakažlivá. Jeden z košů se z ní léčil skoro týden! Když jsme u toho, pošlu ti účet za lékařské výlohy.)a teprve potom se podívám tak (spíš tam, ne?), kam se dívá,(Ne, ne, ne! Sem ta čárka prostě nepatří!)(Že to řešíš…) Lily.
Naskytne se mi pohled na Katie, která nestydatě flirtuje s Jamesem a ten si to nechá líbit.(Tak tomu už ale asi taky hrabe. A Katie je blbá, tohle jsme si nedomluvily)(Hih.*andělsky se zazubí* Ale jo.)
Myšlenkou zavolám Jessicu, Cissu a Trix.(Myšlenkou? Teda, nová schopnost, jo?)(Těch ještě bude.*mávne rukou, ale natahuje se pro kýbl*)
Začnem vymýšlet pomstu, zapojíme, Lily.(Ehm, cože?)(Nevěnuj tomu tolik pozornosti. Nebude tě to tak iritovat.) (dobře, dobře…)Ta přijde s nápady, jako jsou vykuchat jí(ji) za živa, zabít jí(ji) a tak dál.(To by šlo využít i na tebe, Jasmínko.*vše si zapisuje do deníčku*)
Po hodině usilovného přemýšlení, kterého se Jasmine neúčastnila, protože nemá mozek, (*lehne smíchy při představě, jak se Jasmine kouří z hlavy*)máme pomstu vymyšlenou.
´Katie, těš se! ´(Ty taky, Jasmine *dodá a mne si ruce*)(*zasněně se zaculí a myslí na to, co by se milé Marušce dalo provést*)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chobot (Huhu :D) Chobot (Huhu :D) | Web | 13. srpna 2008 v 23:55 | Reagovat

No jo,já debil komentovala u první poloviny :D

2 ledik ledik | Web | 14. srpna 2008 v 7:47 | Reagovat

huh..zajímavý...tu Kate bych i chtěl potkat...protože autorka ji má myšlenou jakou největší rivalku ve třídě a to znamená, že to musíbýt naprosto normalní holka s trochu větším hrudníkem. Glosy jsou dobré, jen budu potřebovat 2-3hodiny, než pochopím děj povídky :D

3 lina lina | 15. srpna 2008 v 8:34 | Reagovat

četla jsem to dvakrát a stále to nechápu....fňuk..připadám si jako idiot....

4 MarryT MarryT | Web | 15. srpna 2008 v 17:42 | Reagovat

* Skácená k zemi po názvu nových kolejí píšu komentář*

Mno, přidávám se do klubu nechápavců, jelikož jsem to jaksi nepobírala.

Glosy byly super, jen tak dál ;-)

5 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 17. srpna 2008 v 17:38 | Reagovat

nejistě bere do ruky novou křišťálovou kouli, starou shodila ze stolu, když o něj třískala hlavou. "Vidím autorku s hrudí plochou, jak žehlicí prkno, vlasy strašné, neučasetelné, barvy myší šedi. Jo, má malý úspěch u kluků, nesnáší blondýny, vymýšlí šílený jména postav apod. a kompnezuje si to psaním Mařen!"

ha, trefila jsem se?

6 Annienka Annienka | 27. srpna 2008 v 1:01 | Reagovat

xD tak s tím Kruvalem mne dostala... Kde vzala Bulharsko?! Pokud jsem dobře četla HP 4, tak je tam napsané,že mají jakýsi teplý kapuce v uniformě, protože jinak by umrzli.. Jo, to Bulharsko do popisu polárního podnebného pásu přesně zapadá....(Usilovně hledá knížky HP..)  

Cait Sidhe- myslím,že ses trefila až moc přesně :D

7 Polliik Polliik | 12. září 2008 v 20:59 | Reagovat

bez těch glos by to nemělo cenu....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama