9.Ségra, ty ses změnila aneb Katie těš se! 1/2

13. srpna 2008 v 21:24 | Jane, glosy by Vráničky |  Co je to láska? by Jane
Konečně další kapitolka. =D Enny se trochu flákala, ale včera to všechno dohnala. Co nejdřív se vrhne na desítku. ;c) A pozooooor! V týhle kapče zvedáme kotvy, jede se do Bulharska. =D
9.Ségra, ty ses změnila aneb Katie těš se! (No to potěš prťka, teda.*vkládá hlavu do dlaní.*)
Věnování: Lucy Sallierri, za skvělý nápad na pomoc a skvělý pokec! (A my jako zase nic? Tse!)(Jo, my se tu tak snažíme a co z toho…)
Limit:Tentokrát to bude číslo sedm.(teda, to to nějak narůstá)(Že? Pomalu, ale jistě.)

…má sestra s Narcisou a Belatrix.(*vykulí na to oči. Co tam dělají?*)(To je navázání na předchozí kapitolu. *vysvětlí* Neboj, já nad tím v první chvíli taky uvažovala.*snaží se shodit Narcisu z lavice, protože se cpe na její místo*)(To jsem pochopila. Ale co dělají zrovna u toho stolu?)
Ještě šokovaná k nim dojdu, vytáhnu Jessicu na nohy a zeptám se jí: "Jessico Nicole Antonieto Lisabeth Malfoyová (Zdlouhavěji by to nešlo? *zazívá a podloží si hlavu polštářem*)(Ale jistě, že šlo. Jen na nás bere autorka ohledy a nechce nás unudit k smrti, víš? To se cenní!*taky se natáhne pro polštář*)(Tak na to zapomeň *schová všechny polštáře z jejího dosahu. Po minulých zkušenostech své miláčky Enn rozhodně nepůjčí*)(Jak jako po minulé zkušenosti?! Minule ti je šlohla Jasmíne s Lily!=D), co dělají u nebelvírského stolu dvě největší mrchy Zmijozelu a má druhá nejlepší kamarádka, též ze Zmijozelu? (To bych taky ráda věděla)(To bude určitě z nějakého překvapivého důvodu, takže… Já to vědět nechci.)Hlavně mi neříkej, že Vás přeřadily, protože bych se Ti vysmála do Tvého povedeného xichtu."(Xichtu? Co to je? *otáčí se na Enn*)(*zuřivě listuje Pravidly a konečně narazí na písmenko X* Tady nic takovýho není.*pokrčí rameny a zasune knížku zpět do poličky*)(Tos mi teda pomohla *povzdechne si*)
"Přeřadily nás.(*vykulí na to oči.* To snad ne!)(To ale přece nejde!*chytá se za hlavu a úpí*)"založí si ruce v bok a čeká na mé reakce.(*založí si ruce v bok a čeká, jaká kravina z naší milé Jasmínky vypadne.*)(jsi si jistá, že to chceš vědět?)
"Óóóh, já nevěděla, že jsi lidumil."(Právě, že není, takže nechápu, co tam dělá. Stejně tak i Bella… *tříská hlavou do stolu*)
"Já zas nevěděla, že letíš na krvezrádce.(Tak tady bude buď čárka nebo velké Z za uvozovkami.)"zašklebí se.(Kdo by na ně neletěl?*otočí se na Siriho*)(Asi tak. Furt lepší než… radši mlčím)
"To Ti může být jedno, počůránku."(Pozor na to! Velké odhalení! Ona napráskala svou vlastní ségru, chápete to? *tlemí se*)(no hlavně se z toho taky nepočůrej, Vráni *ušklíbne se*)(Neboj, nejsem ty.)
Jessica rozzuřeně sevře pěsti a sešle na mě Cruciatus.(*Nadšeně vřískne*)(Chytrá děvčica! Fandím ti Jess!) Naštěstí pro mě, naneštěstí pro ni, uhnu.(A bohužel pro nás jí ten paprsek fakt mine.)(Na Jess někdo musel seslat matoucí kletbu, jinak si to neumím vysvětlit)
"Jsi jak Belatrix, nepoučitelná a taky stejná štětka jako já."(A že to říká ta pravá)(Rodina…)
"Avada kedavra!"sešle na mě smrtící kletbu.(ta holka je můj favorit)(Náš, Vráni, náš.)
Před očima se mi začnou vybavovat vzpomínky šťastné i smutné.(A hlavně ty blbé, co? *zazubí se a vytáhne koš*) Pomalu se rozlučuji (spíš loučím, ne? *ťuká si prstem na čelo*)(Jasmínka v tom nevidí rozdíl. Si zapomněla? =D)(*váhavě se podrbe na hlavě* Možná trochu) se životem, ale kletba mě mine, vpije se do ohnivého štítu, který se okolo mne utvořil.(Do háje, kterej debil.)(Vsaď se, že ona sama. =D)
Vítězně se na Jessicu pěnící vzteky zašklebím a vystoupím ze štítu.(*čte tu větu pořád dokola, ale nic inteligentního z ní nevyčte*)(Kdyby ses mě zeptala, rovnou bych ti řekla, že tam nic inteligentního není)
"Jdu za Brumbálem, ty, ty a ty,"(Tečka a velké U! A taky mezera, sakra už!*dupne) ukážu na,(co tu zase dělá ta čárka *pění vzteky*) Lily, Jessicu a Belatrix, "jdeš se mnou!"(Tak snad jdete, ne? Když už sis posbírala celou skupinku.)
Nedbám jejich protestů a rychlím (A jak to uděláš? *směje se do polštáře*)(Jednoduše… změkne.), krokem jdu,(ne! Tady ne!)(Marná snaha, tohle zachrání jen beta-reader.)(tak jestli se někdo takovej najde, tak ho budu pořádně litovat) do ředitelny.
Lily,(Grr. Ta čárka sem nepatří!)(A kdy někam patří?*zeptá se znuděně* )vysloví heslo, chrlič odskočí a před námi se objeví točité, hýbající schody. Vstoupí jako první, po ní Jessica, Belatrix a nakonec já.(Si chráníš záda, či co? Je ti to náááá nííííc. *tajně skočí za ni a chystá si koš*)(ty seš ale podlá. Ze zadu…)
Lily si,(*tak teď už pláče*)(Prosim tě, z toho naděláš, nebul. Bude hůř.*podává jí kapesník*) sedne do křesla, Jessica a Belatrix postávají. Sednu si(,) tedy do křesla vedle Lily.(Tak to má Brumla hodně velký křeslo, když se na něj vlezou dvě.)
"Byl jsem obeznámen s Vaší situací,"začne Brumbál, "jistě byste chtěla vědět, co se stalo."(Já ti to klidně povím. Tady Jessica to podělala a kvůli ní naše Mary pořád žije.)(A taky došlo k nepovolenému opětovnému zařazení tří studentek. To je proti pravidlům! Ale když tak o tom přemýšlím… *uvažuje, jak ty dvě nejlépe využít k zlikvidování Jasmine* Pro jednou se nic neděje.)
Pouze přikývnu.
"Jelikož jste poloviční víla, metaformág(*hodí na Brumbála tázavý pohled a doufá, že konečně objeví význam toho slova*)(*ví, že Vránička doufá marně, Brumbál to totiž sám netuší*), zvěromág a máte nadpozemské síly(*šlehla sebou na zem při výčtu všeho, co Jasmine je a co ovládá*)(Vráni, zlato, prober se *chrstne jí do obličeje sklenici vody*), které nemá ani lord Voldemort (ach jo. Zrovna tady ta čárká má být)tak kdykoli Vás, bude chtít někdo napadnout, vytvoří se okolo Vás ohnivý, vodní, zemský či větrný štít.(Já tu větu nepobrala. Enn?*hodí na ni tázavý pohled*)(*čte to znova* Ve zkratce to znamená to, že si budeme muset dávat pozor ve chvílích, kdy na ni budeme chtít zaútočit.)(Takže prostě budeme útočit míň nápadně a víc rafinovaně *pochopí*)(Správně.) Stává se tak(,) důsledkem velké moci ve Vašem těle(No, nedej Bože, že by ta moc byla malá, co?*nepěkně se ušklíbne*). Štít se mění podle závažnosti a účinku kouzla. Vám se utvořil ohnivý, protože kletba byla smrtící a patří mezi neprominutelné kletby."(*chvíli zmateně kouká na Brumbála a uvažuje, jestli ho někdo náhodou nevyměnil. Celou dobu měla za to, že za neprominutelný kletby je pobyt v Azkabanu, ale jak to tak vypadá, studenti je používat můžou*)(A já měla zato, že je za použití některé z kleteb, které se nepromíjejí, v Bradavicích vyhazov…)
"To je všechno? Jestli jo, tak jdu, protože mi za pět minut začíná přeměňování a Minie (A kde nechala Mickey Mouse?)(Ten se raději distancoval.)(Dobře udělal) je fakticky hrozná, když přijdeme pozdě. Takže…nashle."zvednu se a vyjdu na chodbu.(No jistě. Bych si určitě takhle pustila pusu na špacír a pomlouvala profesorku před ředitelem.)(Nezapomeň, že Jasmine může všechno*připomene*)
Nevím, jak jsem mohla být tak klidná! Vlastní sestra mě chtěla zabít.(A nebyla sama *ušklíbne se* Já se o to už snažím dost dlouho)(Já taky, ale je nějaká odolná.*zakleje*)
Nejdu na přeměňování, ale do ložnice.(Oběsit se? *zazáří jí oči*)(Nee, ta by nezvládla zavázet ten uzel… Ale vana by nemusela bejt na škodu.)
Po několika nárazech do brnění, které jí Kaitlin postavila do cesty, (Šikovná.*ukáže zvednutý palec*)(Já vím *odvětí hrdě*)dojdu do dívčích ložnic, svalím se na postel, s pláčem si začnu vybavovat souboj a asi po hodině usnu.(Máš štěstí, žes to nerozepsala ještě víc. =D)
********
"Ticho, ať jí neprobudíme!"
"Co se stalo?"zamžourám,(Kurňa. Co tu zase dělá ta čárka?)(Lebedí si na nesprávném místě.) do rohu místnosti kde tuším, že se vyskytuje, Lily.
"No…nic až na to, že na Tebe ve společence čeká ubrečená Jessica."sdělí mi.(Jess to jen hraje. Ve skutečnosti ochotně přistoupila na můj plán, jak se nenáviděné sestry zbavit.)(Už jí můžete pustit dolů… Vše připraveno.)
"Cože?"vyskočím z postele a vzápětí se praštím do hlavy.
"Prý chce s Tebou mluvit."zašklebí se a sedne si na "mou" postel.(Jo kdyby mluvit)
"Lily, puč mi ten dlouhej zelenej svetr!"křičím a mezitím se soukám do tmavě zelených džínsů.(Na co svetr? *vykulí oči*)(No… je dlouhej… třeba se chce jít fakt oběsit!)
"Tady."hodí, po mě Lily, svetr.(naučte tu holku někdo interpunkci!)(Na mě nekoukej!*vyděšeně odskočí*)(Ale Vráni, ty bys na ní mohla platit *hodí po ní šelmovský úsměv*)
"Díky!"zavrčím a oblíknu si svetr, přes něj si dám široký pásek(ach. Jessica je opravdu zvědavá na to, co budeš mít na sobě)(To víš, naše Mary ještě netuší, co ji čeká a chce se blýsknout.) a jdu za Jessicou.
"Co chceš?"zeptám se a sednu si do křesla.(Taky bys mohla jednou postát.)
"Omluvit se Ti.(Tady čárka, že?!)"promluví s lítostí v hlase.(*mrkne na ni. Hraje svou roli vážně dobře*)(To teda jo, pro herectví stvořená. Si ji šlohla z Holywoodu?)(jak jsi to poznala?)
"Ty si myslíš, že omluva stačí? Vždyť už jsem tu nemusela být!(a koho by to mrzelo?)(Nikoho. I to zrcadlo by bylo rádo.) Víš vůbec, proč se mi omlouváš?(Tak to snad jo, ne? Když už se ti rozhodla omluvit.) Ne? Tak já Ti řeknu! Aby Tě netrápily výčitky svědomí!"vyjedu na n(í)i.(Ty ji trápit rozhodně nebudou.*zazubí se nebezpečně a mrkne na Jess, která se chystá zasáhnout*)(Co to vy dvě zase kujete? *pohlédne na ně podezřívavě*)(Hih*svatouškovský úsměv*)
"Já-já…je mi to strašně líto. Kdyby to šlo vrátit, neudělala bych to.(fajn, ale tyhle tečky místo čárek už mě taky začínají štvát)"zadrhne se a v nepravidelných vzlycích si lehne na sedačku.(Jess?! Tohle není ve scénáři!)
"Tak…odpuštěno,(.)"řeknu, posadím se a pohladím ji po vlasech.(no to byla ale rychlost)(To teda… A náš plán A selhal.*vzlykne*)(Plán B bude úspěšnější, uvidíš)
********
"Co se děje?"dohopkám (*pobaveně se směje při pohledu na její hopkání*)(*tlemí se výrazu Vráničky* To je k nezaplacení!*začne taky hopkat*)k tlačenici u nástěnky.
"Pojď!"vezme mě Jessica za ruku a už mě táhne do síně.(Doufám, že aspoň za vlasy)
"Tak řekneš mi, co se děje?"zeptám se, když už po několikáté vrazí do zdi či brnění.(Doufám, žes do něj vrazila taky)(*nechápavě se škrábe na hlavě* Jessica pila? Jinak totiž nevidím důvod toho, že pořád někam vráží. Nebo to je náš plán B?)(O tom nic nevím *pokrčí rameny*)
"Tohle se děje,(.)"dotáhne mě k nebelvírskému stolu a sedne si.(No tak to se toho děje hodně.)
"Tak řekneš mi…"
"Jasmine, posaďte se prosím."(Jasně… zrovna Brumbálovi bude záležet na tom, jestli bude Jasmine sedět nebo stát)(Sakra!*zakleje* takhle se na ni bude blbě mířit!*skloní hůlku*)
Poslechnu Brumbála a sednu si vedle Jessicy.
"Jak víte, říkal jsem Vám, že se pojede na výměnný pobyt do Kruvalu,"odmlčí se Brumbál,(tečka) "Měli byste si jít zabalit, protože se jede už zítra.(Jééé!*vytahuje kufry a balí si vybavení*)(Musíš být za každou cenu první, viď?) Z každé koleje pojede neomezený počet lidí. Z Nebelvíru Jasmine Malfoyová(Zas je jako první!), Jessica Malfoyová, Sirius Black, James Potter, Lily Evansová, Remus Lupin, Narcisa Blacková a Belatrix Blacková.(A já pořád v hloubi duše doufala, že to přeřazení Belly, Ciss a Jess byl jen blbej fór *povzdechne si*)(Doufat si mohla.) Z Havrspár (Odkud že? *vyvalí na to oči*)(No přece z Havrspáru. Ale co to je, se mě neptej.) Chris Nicholson, Nicol Fleythová, Micolas Soreyl a Lucy Chamberová. Z Mrzimoru Eric Michel a Miley Stewart. Ze Zmijozelu Lucius Malfoy, Severus Snape, Regulus Black a Trinity Lindsayová.(Proč tu za vším vidím Matrix?)(Já to nevím, ale taky mám ten pocit, že se Matrix cpe i tam, kde být nemá) Teď si běžte zabalit.(To už si říkal.)"Brumbál domluví a odejde ze síně.(Zřejmě už to tam nemohl vydržet. Ne že bych se mu divila)(Máme s ním schůzku. Zbývá zařídit pár maličkostí.*blýskne se jí v očích*)(Cos mi zas zatajila?!)(Plán C.*táhne ji k ředitelně*)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chobot (Huhu :D) Chobot (Huhu :D) | Web | 13. srpna 2008 v 23:55 | Reagovat

glosy výborný (asi se opakuju, co?) :D

Ani snad nemusím podotýkat, že tahle povídka je blud jak prase.

2 MarryT MarryT | Web | 15. srpna 2008 v 14:03 | Reagovat

Super glosy. No to přeřazení mi pořád nejde do hlavy, taková pitomina... ;-)

3 Anduel Anduel | Web | 16. srpna 2008 v 0:17 | Reagovat

SKVĚLÝ GLOSY!!! :D*klaní se a tleská* ale strašnej příběh *mlátí hlavou o všechno kolem*

Myslím, že je to vcelku... výstižnéxD jen stačí dodat, že se moc těším na daší glosy;)

4 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 17. srpna 2008 v 17:16 | Reagovat

super glosy! *vítězně se usmívá, konečně přestala hledat v povídce nějaký děj či smysl a může se jen smát*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama