8.Veselé Vánoce, Jasmine aneb co přichází s Vánoci 2/2

31. července 2008 v 10:15 | Jane, glosy by Vráničky |  Co je to láska? by Jane
Druhá část...

Nehledím na svá zranění a běžím stále hlouběji do lesa.(Nešli náhodou zpátky do hradu? A odkdy je v lese?)(*tváří se jak nevinnost sama a schovává za zády ovladač, díky kterému je transportovala do lesa*)(Ty jsi mi zatajila nákup nových pomůcek?!*stoupne si naproti ní s rukama v bok*)(Ne *rychle zavrtí hlavou*)

V lese je tma, a tak nevidím velký pařez(Který jsem tam nastražila.)(Šikovná, zlatí), zakopnu a spadnu přímo na zraněný bok.(Pecka! To je víc, než jsem čekala.)(*zklamaně kouká na zem. Proč jen nespadla na hlavu ?*)

Chvíli poté přiběhne Black, skloní se nade mnou, otočí mě na nezraněný bok a vytáhne hůlku.(Avada Kedavra.*napoví mu šeptem správnou formulku*)(Já bych pro začátek zkusila Cruciatus *napovídá mu z druhé strany*)(Kušuj, ten minule nepomohl.*sykne na ni*)

"Co…to…chceš dělat?"vyděsím se.(No, nevím jak on, ale já se chystám spáchat vraždu)(Jdi do ní! Máme to povolený.)(neboj, tak důležitou informaci si pamatuju)

"Ošetřit Tě, co asi?!"(Zabít!)

"Já sama."odstrčím ho.(Jistě, zvládneš vše, co?)(Je přece víla a navíc Malfoyová!)

"A jak?"

"Nevím, ale nebudu riskovat, že mi něco uděláš."(To ani nemusí. My to s radostí uděláme místo něj)

"Do hradu nedojdeš."zašklebí se.(To máš pravdu! *hrne se k nim i se svým nářadím*)(Že to s sebou pořád taháš *zakroutí hlavou*)

"Tak…mě poneseš."(Tos uhodla.*vyhrkne mezi záchvaty smíchu*)(*není schopna vydat jediné slovo, jak se kroutí na zemi v záchvatu smíchu*)

"Hm."kývne a už mě bere do náruče.(Ty seš cvok, Blacku!)(Totální. Kdy ti tak přeskočilo?)

"Ááá, Blacku to byl vtip! Okamžitě mě dej dolů! Sešlu na Tebe vílí mor, který seslat nemůžu."křičím.(*nechápavě zírá na tuto větu*)(*nechápavě kouká na Enny, od které to chtěla vysvětlit*)(No co? Nemůžu taky chápat všechno.*svatouškovsky se zazubí*)
"Teď ses prokecla, Jasmine."usměje se a dál mě nese směrem k hluboké jámě daleko od hradu.

"Sundej mě!!! Nebo se naseru!!!"(Hlavně se neposer!)(Jo, kdo by to pak uklízel *nakrčí nos*)

"Už ses nasrala. Máš růžový vlasy."(Nemá je mít náhodou černý?*zamyslí se a pak zděšeně vyjekne* Vždyť růžový je má, když se do někoho… Ne!*kroutí hlavou. Určitě to není pravda*)(Doufám, že si nemyslíš, že se Jasmine zamilovala)(Přesně to mě napadlo.)

"Do prkenej vohrady."ujede mi.(Čeho?*obrátí se na Vráničku a žádá si vysvětlení*)(*na okamžik se zamyslí* To je takový místo...) (Ale jaký?*naléhá*)

"To je Ti teď na nic! Za chvíli jsme totiž na ošetřovně.(Vklouzne na ošetřovnu a zabarikáduje to tam.)(Hej, to mě jako necháš venku?! *vzteká se a buší palicí na dveře*)(Co děláš, ty tele? Vždyť už seš dávno vevnitř.*vyjeveně kouká na její snahu rozmlátit dveře*)
********

"Ehm, tak…jak to s ní bude?"zeptá se Black.(Doufám, že už nijak)

"No, až na lehký šok(Těžký šok pro mne.)(Pro nás *opraví ji*), agresivitu v některých chvílích(Některých?) a na pojídání ne moc propečeného masa(Bléé.) je v pořádku, ale do zítřejšího večera si ji tu nechám."(Co takhle do konce života?)(Já bych ji poslala rovnou k Mungovi. Třeba by si ji tam nechali.)

"Tak já teda jdu."(Jen jdi, chlapče.)(*přikývne a bere ho za paži, aby ho doprovodila*)

Odhrne se závěs, uvidím madame s tácem s léky, než to do mě nalije, zeptám se jí: "Jak dlouho tu budu?"(Dlouuuuho *zlomyslně se ušklíbne a plánuje další způsob, jak by ji mohla sprovodit ze světa*)

"Do zítřejšího večera."

"Co?!"vyjeknu(Coby? Prostě se vyspíš na ošetřovně.*vesele se zazubí*)nedbá mých protestů a lije mi do hřtánu ňáký blafy.(*podává madame Pomfreyové další lahvičku a nebezpečně se u toho uculuje*)(*nahlíží Pomfreyové přes rameno a zkoumá, copak jí to Enn podala*)(Jen nějaká sedativa a morfium.*pročítá si příbalové letáky*)

********

Vezmu si své věci, potichoučku otevřu dveře a proklouznu na chodbu.(Vráni! Ona zdrhá!)(Za ní! *popadne palici a řítí se ven ze dveří*)

Mám sice z ošetřovny odejít až večer, jenže ono se to tam nedá vydržet.(Nepovídej, vždyť já i koše se o tebe staráme přímo ukázkově.*nevinně se zazubí*)(To jo. *ušklíbne se* Z vás budou špičkoví léčitelé.) Když jsem se probudila tak jsem si myslela, že jsem v nebi, ale jakmile jsem uviděla madame, zdání, že jsem v nebi, zmizelo.

Porozhlédnu se po chodbě, dav lidí se řítí do síně.(Kdo? Co? Kam? Proč?)(Neřeš. Prostě se k nim přidáme.)

"Co se to tady děje?"přitočím se k jednomu klukovi.(Jak jinak…*povzdychne si*)(Holky se jí totiž obloukem vyhýbají. Nechtějí nic chytit)

"Brumla nás všechny svolal do Velký síně, prej je to důležitý."(Ou… To jsem na to zvědavá.)(Já taky *přikývne*)

"Díky."poděkuju a jdu se převlíknout.(Tos ven vyběhla tak, jak jsi byla?*třískne sebou smíchy na podlahu a buší do země pěstmi, když si vzpomene na Jasmínin úspěšný pokus košili zkrátit*)(Zlato, klid *pokouší se Vráničku uklidnit. Ale když se jí to nedaří, pokrčí rameny a společně s davem vejde do Velké síně*)(To mě tu tak jako necháš?!*ječí za ní*)(*věnuje Vráničce poslední pohled a zmizí za dveřmi*)

********

"Prosím o klid,"(Mezera, Jane, mezera.)(To rovnou vzdej)povstane Brumbál, "jak jistě víte, jistý černokněžník jménem lord Voldemort je den ode dne silnější a v kouzelnickém světě,(došly čárky)(Už v první kapitole, Vráni.) již není bezpečno.(Dokud tu bude Jasmine, nebude bezpečno nikdy.) Proto se ruší vycházky do Prasinek, ale nezoufejte!(Já něco vymyslím!)(Ehm, Enn? Já se začínám bát. Tvoje akce bývají dost nebezpečný, aby v tý škole někdo zůstal.) (Pche!)Během školního roku bude několik slavností či výletů(Oni nesmí ven, ale výlety budou?*zaraženě hledí na Brumlu*) a na začátku ledna se koná týdenní výměnný pobyt v Kruvalu, pojedete lodí.(Jak taky jinak. Mimochodem… Já chci jet!)"(Hele, my jedeme stoprocentně *spiklenecky na ni mrká a jde podplatit Brumbála*)

Ozve se hromadný povzdech a potlesk. Já patřím mezi ty, kteří vzdychají. Proč? Jede se do Kruvalu! Byla jsem tak ráda, že jsem odtamtud odešla a ono se jede do Kruvalu.(Kdo říká, že pojedeš taky?*sjede ji znechuceným pohledem*)(Jo. To, že my jedeme na výlet neznamená, že ty jedeš taky.) Pche! Uvidím tu krávu Katie.(To je zas kdo?)(zřejmě někdo, koho Jasmine nenávidí. Že by naše nová spojenkyně? *zadoufá*)(Stoprdo!)

"Co tady děláš?"vytrhne mě Black z přemýšlení.

"Sedím tu a jím."(Duchaplná odpověď.)(ostatně jako vždycky)

"Tak blbej (čárka) abych nepoznal, co děláš, nejsem!"(To víš, že ne.)(*pozastaví se nad jeho slovy a chvíli o nich pochybuje*)

"Vážně?"nasadím překvapený kukuč.(Jistě, každý není jako ty.)

"Neodbočuj od tématu! Co tady, teda děláš?"

"No…sed…"

"Né,"vřískne, (Já myslela, že vřískaj ženský.*pokrčí rameny a raději to neřeší*)"myslím proč nejsi na ošetřovně?"

"Já…ehm…zdrhla."

"No, Jasmine!"

"No, Siriusi!"(*tlemí se na obrazovku. Z těchto rozhovorů už nemůže*Vráni, help!)(Já taky nemůžu *válí se pod stolem*)

"Ty jsi mi…"vyhrkneme oba unisono.(Co? Nesnáším načnutý věci.)(Kdybys nebyla tak zvědavá, tak by ti to nevadilo.)

"Kamarádí?"podám mu ruku.(*oči jí málem vypadnou z důlku*)(*omdlívá*)(*pohledem plným letargie kouká na její padající tělo, pak se otočí zpět k hlavní dvojici*)

"OK."přijme podávanou ruku.(To nám tu scházelo!)(*sbírá se ze země*)

********

"Lily!"skočím, Lil okolo krku.(Slez z ní! Ještě nám ji udusíš.)(Jo, chudinka Lily)

"Taky se mi stýskalo."poplácá mě po zádech.(Kdy se rozloučily?)(To by mě taky zajímalo)

"Jo, a jede se do Kruvalu, po zítří nám Brumbál, řekne kdo, pojede. A teď pohněte, protože po obědě se jde spát!"(???Ach jo.)(To je na hlavu)

"Co?"řekne, Lily, Am a Nica.

"Je pařba a bude super, páč jsem jí dělala já se Siriusem, takže se musíme vyspat."(No jasen. A my s Vráničkou jsme vám pomáhaly!*blýskne se jí v očích*)(Jo jo, čeká na vás několik překvapení)

"Ehm, tak dobře."řekne Nica a jde se rozloučit s Remusem.(Jen jdi, holka.)

********

Z pohledu Lily

"Holky a kluci, dámy a pánové, dovolte mi Vás přivítat na silvestrovském večírku. Takže lidi, bavte se!"Black pokyne rukou a z malého rádia se začne ozývat hudba.(A kde jsou sakra ty bedny, který jsem objednávala?!*rozzuřeně se rozhlíží, měla s něma své plány*)(Sklerotiku *zakroutí hlavou a ukáže za jednu pohovku*)

Po několika minutách Black znova promluví: "Dovolte mi pronést přípitek na počest Jasmine Nicole Minette Elion Malfoyové(On už si to jméno pamatuje? Borec!)(Tak ten je lepší jak já), která dnes slaví patnácté narozeniny!(Takže bacha na ni! Ještě pořád je pod zákonem!)"Black domluví a pozvedne sklenku vína.

Jasmine za ním dojde na pódium, dá mu pusu na tvář, vezme si od něj sklenku vína a také jí pozvedne.(Ona ale nesmí! Volejte policii!)(*vytáčí číslo na příslušnou instituci*)

Black pronese přípitek a večírek pokračuje.(Skončil by moc brzo.)

********

Totálně opilá Jasmine se doplazí k pódiu a začne se na něm svůdně kroutit kolem speciálně upravené tyče, kterou tam kdosi nastrčil. Mužská populace obdivně vzdychne.(*nahýbá se nad kýblem*)(*napjatě sleduje, co bude dál*) Jasmine podporována jejich řevem si sundá sukni, tričko legíny a tílko.(Ona nosí i tílko?*výtlem* A se striptýzem běž někam!)(Jo, kdo to má sledovat)

Pod tím má už jen černé krajkové tanga a černou krajkovou podprsenku. Opilý Sirius se k ní přiblíží a začne jí osahávat.(*znechuceně zírá na obrazovku a protírá si oči. Věty ale pořád zůstávají na svém místě* Je mi mdlo a šoufl!)(*kousek od ní se blíže seznamuje s jedním kýblem*)(Jakó! Ten oranžovej byl můj!)

To už nevydržím, zvednu se a odtáhnu Jasmine na sedačku na které po několika minutách usne.(Chytrá Lily, přihrála nám ji přímo pod nos.*přiblíží se ke spící Jasmínce*)(Už je konec, jo? *nadějně pohlédne na Vráničku*)

Ráno z pohledu Jasmine(Ach jo…)(zlatá Lily)

"Holký, mě bolí pálice!"kvílím.(Nekvič, nikdo ti nepomůže.)(Já jo. Ale leda tak do hrobu.)

"Po tom, cos vypila, se nedivím."sjede mě, Lily.(Já se taky nedivím. *s úsměvem vzpomíná na včerejšek, kdy do Marušky nalila tolik druhů jedu, že to ani nespočítá* Jen jedno mě zaráží… že ještě žije!)(Nespletla sis lahvičky?*pohlédne na ni pochybovačně*)(Ne ne.)

" A to jsem ti ještě neřekla, že jsem na Vánoce dostala diamantový prstýnek od člověka jménem Nepodepsán."zachechtám se.(Od kohopak asi bude?)(No, od Ježíška asi ne)

"Ty!"(Já?!)(Nebo snad já?!)

"Jdu se vykoupat!"zaječím a zdrhám před ranami polštářem.(*ohlíží se na Vráničku, ale ta drží jen svou bojovou palici* Kde vzaly ty polštáře?)(Sakra! *zakleje a vybíhá svým miláčkům na pomoc*)

********

Nechám po sobě stéct teplé kapky vody, vezmu si ručník a zabalím se do něj.(Děsně důležitý proces… Musíme vědět všechny kroky.) S drkotajícíma zubama vběhnu do ložnice, kde si vezmu bílý top, džínovou minisukni a brýle.(Nebyla ti před chvíli kosa?)(Aspoň zmrzne!)

"Jasmine, pohni! Jde se na snídani."

"Už jdu!"udělám si culík a s třeštící hlavou seběhnu schody.(Kde narazí na Enny, která na ni čeká se svými zbrusu novými koši, které jí dala Vránička k Vánocům.)(Já věděla, že ti tím udělám radost)(Dík. :-*)
Dojdu k, Lily a začnem si povídat o její rodině.

Po několika vtipech na téma Petunie a její koňská držka dorazíme před Velkou síň.(*směje se, až se za břicho popadá* Si nedokážete představit, jak ty vtipy byly vtipný!)(To fakt nedokážete *utírá si kapesníčkem slzy od smíchu*)

Se smíchem otevřu dveře do síně, podívám se dovnitř a zůstanu šokovane stát ve dveřích, u nebelvírského stolu sedí… Enny. (A podsedla jsem jí místo, heč!*vyplázne na Mary jazyk a pustí se do snídaně*)(*Vrhne na Enn nevěřícný pohled a raději se posadí k Belle, aby naplánovala novou strategii na zničení Jasmínky*)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anduel Anduel | Web | 31. července 2008 v 14:05 | Reagovat

Pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc! Pardon, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat:D

Shrnu to rychle... glosy byly parádní!!! Holky, válím se smíchem po zemi:D opravdu perlíte.

Ale autorka... mě NIČÍ!!! *mlátí hlavou o dřevěnou skříň* Většinou jsou to takový voloviny! Na několika místech jsem se absolutně ztrácela v ději, pokud se tomu teda dá říkat děj.

*jede do nemocnice, protože z neustálého třískání hlavou jí začala téct krev*  

Doufám, že sem pokráčko hodíte brzo:DDD

2 MarryT MarryT | Web | 31. července 2008 v 14:21 | Reagovat

* po hodině v kómatu, z toho jak se stali Sirius a Jasmin kamarádi, se zvedám a píši komentář*

Souhlasím s Anduel. Mě ale spíš ničí ty duchaplný rozhovory.

3 Polgara Polgara | Web | 31. července 2008 v 17:02 | Reagovat

Eh, to psala ve střízlivém stavu? Že je to vtip. Nikdo s mozkem přece takovouhle hovadinu nemohl splodit...

Jinak glosy jsou perfektní

4 Chobot (Huhu :D) Chobot (Huhu :D) | Web | 2. srpna 2008 v 15:08 | Reagovat

krajkový tanga, krajová podprsenka, krajková držka...

Bylo to tak předvídatelný, až se z toho zvedl můj malý bagřík a začal tančit. Šílená povídka plná nesmyslných čárek a odporných scén, kdy hlavní hrdinka nejenže vypadá, ona se i chová jako děvka.

Inu, alespoň je co glosovat. A vy to zvládáte výborně :D

5 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 2. srpna 2008 v 22:49 | Reagovat

Proč, proboha proč nechaj tyhle píp píp píp autorky chovat svý mařeny jako děvky?! A ještě to tak nechutně popisujou ... ach bože, asi budu zase zvracet.

Jinak jste skvělý, že i přes úděsnost povídky stále vtipně glosujete, klobouk dolů.

6 Annienka Annienka | 7. srpna 2008 v 1:13 | Reagovat

Cait Sidhe- protože chtěj aby se to dělo jim- aby uměli tohle a tamto, aby prošli v pytli obaleným hnojem,ale stejně by před jejich krásou  všichni padli na zadek a hlavně aby se MOHLY chovat jako ty děvky a mít na každým  prstu stopadesát kluků..:-P

    O tom,že je to ze čtvrtýho ročníku a Lily v jednu chvíli prohlašuje že se musí učit na OVCE  snad ani nemluvit.. Fakt nechápu , proč sakra do nějakých.. osmdesátých let autorka dosazuje mobili, Hight School musical, Vanessu.. Nehledě na to,že v jednu chvíli hraje gramofon, v druhý rádio... * mlátí hlavou o ocelový trezor* Toliko k autorčině inteligenci

7 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 7. srpna 2008 v 20:01 | Reagovat

Annienka: inteligenci? INTELIGENCI? tohle napsal někdo, kdo má tuto položku ve vlastnictví?!

8 lina lina | 11. srpna 2008 v 8:44 | Reagovat

maminkóó*zaječí, zvedne se ze země a utře monitor*

k povídce - vo co v tom go, totálně jsem se ztratila a to jsem si myslela, že jsem (v rámci mezí) chytrá holka, proč přecházela sakra z ich-formy do 3.osoby???

ke glosům....fakt skvělí....klobouk dolů, že na to máte ještě nervy....

9 Ledik Ledik | Web | 11. srpna 2008 v 19:54 | Reagovat

Čau holky:-) docelá se nudím a tak mně napadlo, jestli bych se nemohl přidat,až budete příště gosovat *andělský úsměv, alá I am good boy*

10 Annienka Annienka | 27. srpna 2008 v 0:47 | Reagovat

To je narážka na mne, nebo na autorku tohoto veledíla? xD

11 bláňa bláňa | E-mail | 21. ledna 2009 v 21:09 | Reagovat

tak to je dobrý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama