8.Veselé Vánoce, Jasmine aneb co přichází s Vánoci 1/2

31. července 2008 v 10:15 | Jane, glosy by Vráničky |  Co je to láska? by Jane
Konečně osmá kapitolka. Hotová už je pár dnů. =) Hezký počtení... xD
8.Veselé Vánoce, Jasmine aneb co přichází s Vánoci (Že by Ježíšek? *zlomyslně se zachechtá a obléká se do kostýmu. Do ruky bere pytel naplněný nerez koši*)(tak od tebe dárky nechci *našpulí pusu a jde pro sebe najít pravého Ježíška*)Další kapče je tu. Takže ať se líbí.(určitě bude *přitaká* Hlavně po našem zásahu.) Mno řekla bych, že se v ní moc neděje, ale napsala jsem všechno, co jsem chtěla.(Ale hlavně, že se v ní nic neděje. To bude nůďo. *zívne a vypůjčí si jeden polštář od Vráničky*)(To bude. *povzdechne si a bere si polštáře rovnou dva*)

Limit: 6 komentářů(Když jsem minule říkala přitvrď, myslela jsem opravdu vyšší číslo.*zakroutí hlavou*)(Jo, já říkala aspoň tu stovku.)
Říjen se přehoupl v listopad a listopad v prosinec.(Tak to obyčejně chodí.) Za dva dny jsou Vánoce.(Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé… Ehm, jsem se nechala unést.*ošije se*)(Vráni ? Jsi v pořádku? *hodí po ní starostlivý pohled*. Nespadl ti nějaký ten tvůj koš na hlavu ?)(To by si moje koše nedovolily.*mávne rukou*) Venku září slunce(V zimě? Září?) a silný mráz mě štípe do rukou i do tváří. (no to je fakt hrozný)(Jistě, vždyť může mít omrzliny!)Po chvíli se na obloze objeví těžké mraky, slunce se schová(A dobře dělá.)(asi se něčeho leklo), vítr se pozvolna utichá a obloha se víc a víc potemňuje.(Co takhle nějaké synonymum? Třeba nebe?) K zemi se začne snášet bělostný sníh, který mi dopadne na vlasy, ale na zářivě bílých vlasech nejde vidět.(Škoooda, změň si barvu.)

"Ach jo."povzdychnu si.(Ach jo.*povzdychne si taky* To víte, soucítění s hlavní hrdinkou.)

Každý s někým chodí. Lily s Jamesem(Už?)(To je ale rychlost), Nicolette s Remusem(Chytrej hoch. Jak se nám pěkně umoudřil.*spokojeně se usměje*) a Amber s Pettigrewem (no ta to teda vyhrála). Jen já zůstala na ocet.(Tož… To je, co říct. Když už i Péťa má holku. Ale já ti říkala, že lidi mají dlouhou paměť.)(Jo jo... a těm, co zapomněli, jsme chození s někým, jako jsi ty, rychle vymlátily z hlavy.)

Poté, co mi Malfoy řekl, že je Smrtijed jsem se mu začala vyhýbat(A neslibovala jsi mu tak náhodou, že když ti řekne pravdu, začneš s ním chodit? Lhářko!)(Jo, chudák Lucius. Teda, co to plácám. Chtěla jsem říct, jaký je štastlivec.), vlastně jsem se vyhýbala celému Zmijozelu a z části i Nebelvíru. Od té doby s nikým nechodím a Black taky ne.(Asi taky soucítí s hlavní hrdinkou.)(Siriusovi asi hráblo)(Asi?)

Teda on má ty svoje slípky, ale už asi od začátku prosince,(*přemýšlí nad tím, co tu ta čárka dělá*) žádnou neměl (aha. Tak odsud ona čárka utekla)a to je dneska dvacátého(Pozor, hluboké zamyšlení.)- třetího.(*konečně Jasmine napadlo podívat se do kalendáře* Hm, ale nemá být náhodou dvacátého druhého? Vždyť na začátku říkala, že jsou Vánoce za dva dny. *škrábe se na hlavě. Ví, že v Anglii si dávají dárky až dvacátého páteho, ale slaví je stejně s námi, ne?*)(A že to řešíš)(Taky fakt. Nebudem to rozpitvávat. Třeba má Jane pravdu.*opět si lehne na polštář*)

Přes Vánoce zůstanu v Bradavicích. Bábí mě totiž vydědila(*radostně vykřikne a začne vítězně běhat po společence* On ten pokec s bábinkou přeci jen k něčemu byl!)(*pobaveně nad tím kroutí hlavou. Díky věštící kouli, kterou si nedávno půjčila od Vráničky, to věděla dávno předem*)(A já si říkala, od čeho byla tak upatlaná!), takže tu zůstávám z celého Nebelvíru jen já a…Black.(Siriusi, nepřeháníš to s tím soucítěním nějak?! Stačí, že tu s ní zůstaneme my s Kait. *pokouší se ho vystrnadit*)(Jo, běž, běž *vystrkuje ho ze dveří a do rukou mu vráží váček s galeony. Úplatky se vždycky hodí*)

Naštěstí se holky s rukama(Kým?)(No s rukama. Ty je neznáš?) na Silvestra vrátí a pěkně to rozjedem(na plný pecky! Zpívat a tancovat, prošoupem… Hih. *zarazí se a raději se klidí*)(Ty sis snad něco šlehla, ne? *podezřívavě na ni hledí*)(Nee!*brání se*).

Zahledím se z okna. Chtěla bych být volná stejně jako vločka sněhu.(Och, jaká to romantická duše v tobě dříme.)(*blaženě se usmívá nad představou, jak onu vločku likviduje pomocí fénu*)(*přichází na scénu s plamenometem*)(*vytřeští na ni oči. Kam ta na ty nápady chodí?*)

Necítí vůbec nic(ach čárky, čárky) žádnou bolest či prázdnotu, která zužuje (*chytla záchvat smíchu při představě, jak se srdce zužuje*)mé srdce.(Ještě aby jo. Chuděry vločky.)

"Mám to!"vyjeknu.(*vyskočí metr nad zem, protože nestihla použít špunty* Ty káčo blbá! Co si o sobě myslíš, takhle ječet?!*začne ji mlátit košem*)(*pobaveně Enny sleduje. Ještě štestí, že si ty špunty stačila vzít*)(No jó. To ti šlo vždycky, viď? Bavit se na cizí úcet. *vyplázne na Vráničku jazyk*)

Lily,(*odfrkne si. Ty mizící a objevující se čárky už jí lezou krkem*)(Že je pořád řešíš, je to marný.) se na mě pohoršeně podívá,(Pff) a otočí se zpět k pojednání z věštění.(Co ta tu dělá? Neměla být doma na prázdninách?*vyvalí oči a přestane tak mlátit Marušku*)(*nechápavě se škrábe na hlavě a přemýšlí, jak je tohle možné*)

Nevšímám si zvídavých pohledů(Vždyť říkala, že v Nebelvíru zůstává jen se Sirim… A naše pohledy nejsou rozhodně zvídavé!)(jo, můj je zrovna zamyšlený)
a přemýšlím, kdy a kde se proměním. (Promění? A v… Bože, bílá holubice na scéně!)
********

"Lily?"(Volá přes celé Skotsko nejspíš, co?)(kdyby jen Skotsko)

"Hm?"

"Jdu ven. Neboj se o mne a očekávej můj přichod v 7:30 na snídani.(Ranní ptáče dál doskáče a taky dřív zhebne.*teple se obleče, popadne pár košů a následuje Jasmínku*)(*povzdechne si a poté, co se také obleče, vyrazí za nimi. Co kdyby o něco přišla*)"zasalutuji a vydám se do společenky.

"Ale, ale, kampak, Malfoyová? A dokonce celá v šedym? Vlasy šedý a oblečení šedý. Stává se nám z Tebe šedá (myš.)krysa"ozve se Black.

"Dej mi pokoj Blacku!"zaprskám.(Jé, prskavka!)(Ty já ráda.)

"Bude Ti stačit jen postel? Pokoj totiž patří Bradavicím."zašklebí se.(Pokus o vtip?)(Ehm, já si celou dobu myslela, že postel taky patří Bradavicím.)

"Když Ti řeknu, kam jdu, necháš mě být?"zamrkám.(On možná, ale my ne.)

"No…dobře, kam jdeš?"

"Na pozemky."řeknu a otočím se.

"Tam teda nejdeš!"nakáže mi.(Jasně, nepouštěj ji! Ještě nám zdrhne!)(nedělej, že by tě to mrzelo)(Si piš, koho pak budu mlátit?)

"Tebe poslouchat nebudu!"zdůrazním celou větu a jdu pryč.(To teda budeš! *zdůrazní celou větu tím, že jí majzne po hlavě*)

"Počkej!"zakřičí za mnou, neotočím se a stále jdu.(Myslím, že si hodím další pokec s babi, aby zpřísnila výchovu!)(Zlato, myslím, že babí už o ni nestojí. Vždyť ji vydědila.)

********

Proměním se do zvířecí podoby, načechrám si peří a vzlétnu k Zapovězenému lesu.(*dusí se* Prej načechrá peří… Jaký? Já jí přece všechno vytrhala!)(Jo, čím myslíte, že plním ty polštáře?)

Někdo po mně skočí, rychle se proměním do lidské podoby. Dopadnu na zem a nad sebou uvidím vrčícího vlkodlaka.(Remusi! Fandím ti! Jen jí to nandej!) Drápy se mi zaryje do boku.(Sakra, STOP!*zaječí* Celý je to blbě! Máš se jí rovnou zakousnout do hlavy.*vysvětlí Remíkovi a ten přikývne* Fajn. Klapka a JEDEM! *dá povel k pokračování*)(Ty jsi teda dobrá, Vrání… když nezabral upír, proč nezkusit vlkodlaka, co? *otráveně kroutí hlavou*)(Jasen, oni maj tu rodovou nenávist v krvi.)

"Au!"(mezera)vyjeknu.

Nemám se jak bránit(Dobře ti tak. To ti doma neříkali, že máš poslouchat chytřejší?), na použití mé nadpozemské či vílí síly, nemám dost energie.(*opravdu se dáví nad výčtem jejích sil*)(*ze všech sil drží pěsti vlkodlakovi a doufá, že to nepodělá tak, jako minule upír*)

Vlkodlak se zaryje hlouběji(Ještě víc!*dává mu instrukce*)(*nenápadně se přikrádá k Jasmine a přetáhne ji palicí, aby se tolik necukala*)(Dobrá rána!) , zatnu zuby a snažím se nekřičet. Zničehonic ke mně přiběhne velký černý pes podobný Smrtonošovi. Promění se do lidské podoby.(Heee? A tím jako odežene vlkodlaka?)(No stoprocentně. Vkodlaci se totiž bojí lidí, víš ?)

"Blacku?"oněmnu úžasem.(Já sem taky oněmnula. Ale úžasem to nebude.)(Já jsem z toho celá oněmnutá)

"Jo, jsem Black. Dělej, pomůžu Ti dostat se odtud!"(Jistě… Cože? Siriusi?! Děláš si srandu?)(Klid, my jsme se Siriusem domluvení *spiklenecky mrkne na Blacka*)(A říct jsi mi to chtěla kdy jako?!)(Kdo řekl, že jsem ti to chtěla říct *ušklíbne se*)(...)

"Bude stačit, když mě zvedneš, dál si poradím sama."snažím se být milá.(Milá? Pche!)(Jo, milý jsme tu jen my dvě *zakaboní se*)

"Tak…teda, dobře."zaváhá a potom mě zvedne na nohy.(A kde je vlkouš? *rozhlíží se*)(Ten je stejně spolehlivej jako můj upír *pošklebuje se jí*)(Náhodou, já se Remíkovi nedivím, že zdrhnul.)

Na chvíli se zamyslím a po několika sekundách ucítím na pravé ruce hřejivé teplo a na levé mokrá a chladné beztvaré těleso.(Ještě jednou, prosím?)(Jo, ještě jednou... já to nějak nepobrala)

Otevřu oči a podívám se na Blacka. Má otevřenou pusu a nadechuje se, že něco řekne, ale přeruším ho: "Teď není čas Ti něco říkat, za prvé máš malý mozek(To mluví o sobě?)(určitě jo), takže bych Ti to vysvětlovala hodně dlouho, a za druhé je tu vlkodlak, kterýho musím zabít.(Prej je milá.*pochechtává se*)(musí zabít? *vytřeští oči na onu větu* Proč?)"

"S tím mozkem si to ještě vyřídíme! Ale hlavně nezabíjej Remu…vlkodlaka."překyne se.(Cože se?*podlomí se jí kolena. Smích je silnější*)(Jak se může někdo překynout?)(Vím snad já?*pokrčí rameny a tlemí se dál*)

"Ten…to…vlkodlak…byl…Remus?"zadrhnu se.(A zadrhnutá bys mohla i zůstat, co ty na to?)(Mám jí v tom pomoct? *zazubí se a vytáhne palici*)(Máš volné pole působnosti!*uvolní své společnici cestu*)(*usměje se a začne zatloukat Jasmínku do země*)

Neznatelně přikývne.

Stále šokovaná si jako v transu sednu a koukám do blba.(To ti jde nejlépe.)(To sedí) Hlavou se mi honí spousta myšlenek typu: Já milovala vlkodlaka, lituji ho a tak dál.(Milovala? A copa se stalo, že už ho nemiluješ?)(to by mě taky zajímalo *zamyslí se*)

"Kdo všechno to ví?"zašeptám.(Důležitý vědět.)

"James, Peter, já, Lily, Amber, Nicolette, učitelé, ředitel a ty."ukáže si na prstech.(A kam se mu vlezli všichni ti profesoři?*přiřítí se k Blackovi a kontroluje mu ruce, jestli náhodou nezmutoval*)(profesoři zdrhli, jen co se na scéně objevila Jasmine)(Jo, tak to pak sedí.)

"Mě se vždycky nic neřekne!"vyjedu na něj.(Kdo by taky něco takovýho říkal takový slepici jako jsi ty?)(Jo, to by byla škoda času a slov)

"Sorráč, ale já myslel, že když,(Co to tady zase dělá?! *mračí se na onu čárku*) seš na pokoji s, (?)Lily, Nicou a Amb, tak bys to mohla vědět."(Víš, co někdy znamená myslet, Siri? Hovno vědět!)

"Tak proto vždycky od mámy přijede takový bledý s jizvami."(Nějaká až moc všímavá.*zašklebí se*)

Black přikývne.

"No nic,"zvednu se, "já jdu. Bolí mě zadek(Jenom?), chci spát a navíc,"podívám se na hodinky, "za chvíli končí úplnek(To máš načasovaný?*pozvedne jedno obočí*)(*přemýšlí nad tím, jak končí úplnek. Ještě by pochopila, kdyby končila noc, ale úplněk…*) a já se nechci vidět s Remusem."

"Jdu s Tebou."

"Ehm, počkej,"zastavím se, "kdo z Debilů je ještě zvěromág?"(Když už, tak nazývej věci pravými jmény!)(Ta je trapná...)

"Z jakejch Debilů?"nechápe.(Nedivím se. Ono je někdy těžký, pochopit naší Jasmínku.)

"No…z Pobertů."(Konečně!)

"Ty!"rozběhne se za mnou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MarryT MarryT | Web | 31. července 2008 v 14:08 | Reagovat

Glosa je jako vždy skvělá. Jen tak dál...

2 bláňa bláňa | 21. ledna 2009 v 20:48 | Reagovat

pekny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama