7.Black v ženském provedení 2/2

28. července 2008 v 10:57 | Jane, glosy by Vráničky |  Co je to láska? by Jane
A druhá čááást. =D Pište, jak se vám to líbilo...

****

"Slečno Malfoyová, slečno Blacková, pane Blacku, pane Malfoyi Vy tady zůstanete, potřebuji s Vámi mluvit."promluví na nás, Křikla.(Rovnou na ně mohl ukázat a říct: "Vy čtyři!")(to by nemělo ten efekt)

"Ano, pane profesore."prohlásíme sborem a začnem si sklízet věci z lavice.(Ulejváci.)

Křikla se, (zaraženě hledí na tu čárku, co měla být o kousek výš) po chvilce vrátí,(tahle je tu taky nějak navíc)(A kde to navíc není?) a výslech může začít.

"Slečno Malfoyová (čárka)co znamenala ta výměna názorů v podobě kouzel a kde je slečna Evansová?"(Zvědavej nějak…)(chybí mu jeho oblíbená studentka, tak se nediv)

"No, pane profesore, Trix (pokud si dobře vzpomínám, takhle jí nikdo nikdy neříkal) a Luciusovi se nelíbí, že chodím se Siriem(Ona je fakt slepice, všechno vyslepičí.). Kde je Lily? Pane profesore, já jí nechala spát, ona vypadala tak sladce (kde ta čárka zase vězí?) víte? Přece bych jí nebudila, když se jí určitě zdálo o Potterovi."vysvětlím mu.(No, to určitě ne.)

"Slečno Blacková (sem ta čárka taky patří *znuděně zazívá, tohle už ji nebaví*) ať se to nikdy neopakuje a Vy pane Malfoyi si páru Malfoyová & (Co tady dělá tenhle znak?*vytřeští oči*)(to je jen pro efekt, víš? Aby tě to zaujalo *vysvětlí*)Black nevšímejte. Jasný? Jasný! A pane Blacku, co znamenala ta pusa?"(Drsnej profesor. Nandal jim to.)(proč ho zajímá, co měla znamenat ta pusa? Není to snad jasný?)

"Čistý projev náklonnosti, pane profesore."(*vyprskne smíchy*)(*vyprskne taky*)

"Dobře, pro tentokrát Vám to odpustím, ale projevy náklonnosti projevujte jinde a ne před učebnou lektvarů. Můžete odejít."(Co takhle v ředitelně? Brumlovi to určo vadit nebude.)(To ne, ten by je v tom ještě podporoval.)

****

Uběhly dva týdny od rozhovoru s Remusem, souboje s Belatrix a týden od rozchodu s Blackem. Od té doby(*popadla lupu a hledá onu chybějící čárku.*) co jsem ho odkopla, mám každý tři dny jinýho kluka. Luciuse to od pohledu pěkně štve.(Kolik ti platí?)(tebe teda zajímají věci, Vráni)(Hih…)

Ve škole jsem získala přezdívku Black v ženském provedení a pověst štetky(Tu už si měla dávno.). Prozatím mi je to jedno, protože přestanu být Black v ženském provedení po uskutečnění plánu.(Nepřestaneš, lidi mají dlouhou paměť.)(A my obzvlášť *přisadí si*) Brzy získám příležitost. Ta příležitost se mi nabídne přesně za hodinu na Křiklově večírku.(On ji pozval? Tak to abychom si taky obstaraly pozvánku.)(není potřeba *mává jí pergamenem před obličejem* Už jsem to zařídila)(Šikovná.*uznale pokývá hlavou*)

"Lilyano Evansová, pohni!(Teda, ale to se dělá, takhle někomu mrvit jméno?)"křičím na, (*mění lupu za mikroskop. Ty čárky tu přece někde být musejí*)(Máš to marný, nejsou.) Lily a mezitím si upravuji krátké koktejlky.(Bylo by strašný, kdyby byly dlouhý, co?*znechuceně se ušklíbne*)(No to by byl děs)

"Ještě vlasy, kabelku a můžem jít."mumlám si.(Nezapomeň na nic.)(mám jen pocit, že někde nechala mozek *poškrábe se na hlavě*)

Zavřu oči a vlasy se mi změní na fialové s růžovým melírem.(Ježišmarjá!)(*vytřeští na to oči a začíná hledat kýble*) Vezmu si kabelku a znova zakřičím na(,) Lily: "Evansová, pohni! Já Tě tady nechám jako před dvěma týdny, ale to jsem Tě nechala spát! Tentokrát Tě zamknu!"(A Lily nemá hůlku, co? Trapko.)(no, bez mozku jí to nedojde *směje se od ucha k uchu*)

"Už jsem!"Lil(,) vyjde z koupelny a už mě táhne do společenky.

"A s kým vlastně jdeš?"ptá se mě cestou.

"S Remusem.(Jak ho ukecala?)(Netuším *pokrčí rameny*) Předpokládám, že Ty jdeš s Jamesem."

Lily(,) kývne a dál se mnou nezabývá.(Kdo by se taky tebou zabýval?)(dobrovolně? Nikdo)

Sejdu poslední schod a dojdu k Remusovi.

"Ahoj!"(mezera)pozdravím ho.

"A-ahoj! M-mů-ž-žem?"vykoktá.(Odkdy Remus koktá?)(*přemýšlí, jestli mu omylem v noci nepodstrčila koktací lektvar místo protijedu na mnoholičný*)

Chytnu se ho za ruku a vyrážím směr Křiklův kabinet.(A jeho táhneš za sebou jako pejska? Kecy.)(*vzdychá*)

****

"Ten Křiklan má vkus horší jak moje bábinka a to je co říct."řeknu a zacpu si uši.(Ona nám šlohla špunty? *koukne zděšeně na Vráničku*)(neboj, ty mám u sebe. Tohle jsem jí jen podstrčila *tváří se jako andílek. Za žádnou cenu nesmí prozradit, že tyhle jsou napuštěný silnou žíravinou*)

Z gramofonu vychází hudba podobná metalu.(Křikla poslouchá metal?*výtlem*)(teda, co já se všechno nedozvím) Vytáhnu z kabelky hůlku a zamumlám krátkou formuli.

Gramofon přestane hrát metal, místo metalu začne hrát R&B (*strne uprostřed pohybu a oči se jí rozšíří děsem*) což je můj oblíbený hudební styl.(Jasně… A nikomu nebude vadit, že jsi to přepla, viď?)(ne, všichni tím určitě budou nadšení *koulí očima*)

"Podrž."podám Removi kabelku a jdu tančit.(Ona s ním fakt jedná jak se psem.*odfrkne si*)(kráva)(Neurážej je!)(pardon)

****

Celá vysílená z tance se dobelhám ke stolku, u kterého sedí Lucius. Naštěstí sám.(A co Remus?!)(hele,buď ráda, že mu konečně dala pokoj)(Taky fakt.)

"Luciusi?"

"Hm?"zeptá se mě chladným hlasem.(*chladně se na něj podívá* Jestli cekneš!)(žes ty chodila do Zmijozelu!)(Hem… a ty snad ne?)(A vypadám na to? *snaží se tvářit jako nevinnost sama*)

"Mám pro Tebe dohodu. Začnu s Tebou chodit, pokud mi pravdivě zodpovíš jednu otázku."(*kácí se k zemi* Správná věta!)

"Dobře. Co je to za otázku?"z jeho hlasu jde cítit radost.(Ano, radost. Bude mít k tobě blíž a snadněji tě tak zničí.)(*za Jasmininými zády prudce gestikuluje a nabízí Luciusovi pomoc*)

´Moc dlouho se radovat nebude. ´

´Tak mu to neříkej. ´vyvrací mi to mé svědomí.(Jen mu to řekni. Nebo pak zase nebudeš spinkat.)(což by nebyla žádná tragédie *dodá*)

´A kdy mu to mám podle Tebe říct? ´

´Za dlouho. ´(Až za tooolík, tooolík let.)(nebo ještě líp - nikdy)

´Ne! Řeknu mu to teď a teď vypadni! ´ukončím rozmluvu se svým svědomím a položím Luciusovi otázku, která mi nedá spát.(To říkám, že nespí. Už ani ty kruhy pod očima nejdou schovat.)(jak by taky mohla spát, když ji každou chvíli budíš a snažíš se ji vyděsit k smrti)(Já?! Nezapomínej, že ona spát nemůže! Díky jistému upírovi, který blbě odvedl svou práci!)(příště najmu někoho spolehlivějšího, čestné skautské)(V to doufám.)

"Luciusi, jsi Smrtijed?"(Šokující otázka…)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MarryT MarryT | Web | 28. července 2008 v 11:54 | Reagovat

Pěkná glosa, také jsem se (z vašich poznámek) občas klátila k zemi. Jen tak dál. ;-)

2 Anduel Anduel | Web | 28. července 2008 v 12:52 | Reagovat

Tleskám:DDD ty glosy jsou skvělý! *kroutí hlavou nad svým originálním komentářem*

Jen mám takovou malou poznámku... je super, že Kait vytrvale poukazuje na všechny ty špatně napsané čárky:D, tak si myslím, že byste jí měly opravit i ty přímé řeči, protože mě ničí, jak je píše:D - pokud za přímou řečí následuje: řekla, navrhl, blablabla... tak ta přímá řeč nemůže končit tečkou!!! Vím, že to tak pár lidí píše, ale drásá mi to oči jako ty čárky:D Ale to byla jen moje stupidní poznámka, tak to radši ani neberte v potaz.

Jinak mě opravdu dostala glosa: *mění lupu za mikroskop. Ty čárky tu přece někde být musejí* :D

Ale musím se přiznat, že na zem mě srazilo něco jiného.

"Luciusi, jsi Smrtijed?"

Já na to nevěřicně čuměla (ne, že by zbytek téhle Mary Sue byl o tolik smysluplnější, ale tohle přece nemohla myslet vážně *mlátí hlavou o stůl a stále nevěřícně kouká na poslední otázku*)

Myslím, že i otázka ve stylu... "Luciusi, ty si přírodní blondýna?" ...by mi tam seděla líp:DDD  

No, ale už radši končím tento stupidní komentář, který je mnohem delší, než jsem plánovala. Hodně štěstí při budoucím glosování;) Troufám si říct, že máte nového fandu:DDD

*hrabe si díru do země za kraviny, co napsala*

3 Polgara Polgara | Web | 28. července 2008 v 13:19 | Reagovat

Bože, bože ty to vidíš. Tohle vážně někdo myslel vážně? Dobře, vím že myslel, a o to je to horší. Glosy jsou fajn

4 Kaitlin Kaitlin | Web | 28. července 2008 v 14:18 | Reagovat

Anduel: Já to ze začátku u tý přímý řeči opravovala, ale ono je to tam pořád a s tím už prostě tu trpělivost nemám.. =(

5 Ledik Ledik | Web | 28. července 2008 v 21:55 | Reagovat

já chcu být taky glosovanej :( Jako nevím....ta povídka je tak nudná, že jsem ji četl načtyřikrát :D

6 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 2. srpna 2008 v 22:33 | Reagovat

nudná? s těma glosama určitě ne, já už se třikrát vyhrabávala zpod stolu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama