7.Black v ženském provedení 1/2

28. července 2008 v 10:35 | Jane, glosy by Vráničky |  Co je to láska? by Jane
Sedmá kapitolka, konečně! Blogísek byl hodně milej... To znamená, že pokud jsem chtěla vložit část větší, než pitomou půl stránku, musela jsem to obarvit ručně přímo v adminu. Jinak mi to pořád hlásilo, že to má víc jak 20 000 znaků. Grrr! Každopádně to tu máte, pobavte se. =)
Taky jsme moc rády, že to Jane bere tak, jak to bere a snaží se zlepšit nebo alespoň opravit některé nesmysly. =)
Skoro o nervy připravená Vránička Enny xD
7.Black v ženském provedení (Jen to ne! Lehká Maruška už tu byla tolikrát…)(*vyděšeně valí oči na nadpis a není schopna žádného slova*)

7.kapitola je tu! (Vidím, vidím.*povzdychne si*)(tomu se prostě říká smůla, no)Měla tu být v sobotu, ale nešel net. Takže, tu měla být včera, ale to mi blbnul blog.(Sakra!*bouchne do stolu*)Jinak 8.kapitola se píše(bohužel) a bude se jmenovat Veselé Vánoce, Jasmine. K ději Vám nic neřeknu.(Ještěže tak.*oddychne si*)(aspoň se nemusím stresovat předem *úlevně vzdychne*)(Už se stresuj, za chvíli ti ji pošlu.*vyplázne jazyk*)

Limit: Dávám limit pro další kapitolu. Co byste řekli číslu...pět?(Přitvrď!)(Aspoň stovku *vzpomíná, kde tohle slyšela. Jo, už ví. V medvědech od Kolína*)

P.S:Nevím jestli tenhle týden něco napíšu (když ne, tak nám to vadit nebude *nepěkně se ušklíbne*), protože se musím učit, píšu s ČJ a z PŘ. A navíc mám v pátek narozky. (Páni… To abychom opožděně bouchly šampáňo, co Vráni?)(Jojo, to by jsme mohly. Sice ne, že bych něco chtěla slavit…ale trochu alkoholu by bodlo. Třeba mi to umožní dožít se konce kapitoly - bez újmy na zdraví *vytahuje ze skříně nějakou flašku. Šampáňo to sice není, ale hodit se to bude*)(Bezva!*natáhne se pro ni a cucne si* Kdes to vyhrabala? Je to dobrý, čéče!)


S výkřikem se probudím. Posadím se a, podívám se na budík, jsou tři hodiny.(Škoda, že ne tři patnáct…)(Tak ještě čtvrt hoďky počkáme, ne ? *ušklíbne se a s láskou vzpomíná na jeden horor*) Zvednu se z postele, nasadím si papuče a sejdu dolů, do společenky.(společenská místnost by stačila)

Zastavím se, v křesle někdo sedí.(Sakryš! Všimla si mě.*zakleje a chystá se vrhnout rovnou do akce*)(Taky nemůžeš být míň nápadná! *vynadá jí, zatímco sama sedí na okenním rámu, dosud nezpozorovaná*) Dělám, že jsem si nevšimla a sednu si do křesla u krbu.(To se dá využít…*přesune se za její křeslo*)(*pobaveně skáče pohledem z Vráničky na Jasmínku a čeká, co bude dál*)

"Jasmine?"zeptá se někdo.

Ten hlas je mi povědomý. Bude to někdo z Nebelvíru, možná i Poberta.(A kdo jiný by to tak mohl být, když jsi z Nebelvíru?*klepe si na čelo*) (*smíchy padá z parapetu dolů*)(*nestihla k ní doběhnout a Vránička si tak pěkně narazila*)Mám to! Je to Remus!(Zdrhej, chlapče! Ještě mi tě zneužije!)(jo, rychle vem nohy na ramena. Máš poslední možnost. Věř mi.)

"Ano?"

"Proč tu sedíš?"zeptá se mě.(Ach to opakování slov.)

"Noční můra."vysvětlím mu.(Výstižné… Já je mívám taky. Hádejte, o co v nich jde?)(Já bych i věděla *nevinně se uculí*)(Co tím chceš říct, Vráno?!)(Nic *zatváří se jako andílek*)(Jen aby…*nespustí z ní oči*)

"Co se Ti zdálo?"vyzvídá.(Nechtěj vědět!)(jo, pak bych měla noční můry i já)(Ty už je snad nemáš?)(a víš, že ani ne ? mám daleko lepší sny)(Jo jo…*začne se gebit*)

Začnu mu vyprávět svůj sen.(Drbna.*zakroutí nevěřícně hlavou*)(A co bys od ní čekala ? *klepe si prstem na čelo*)

Po chvilce ho dovyprávím a zeptám se Remuse: "Nevíš jak zjistit jestli je Smrťák?"(Smrťák? On někdo zastupuje naši drahou Smrtku? OMG.)(Jasně, to nevíš ? Jsem na chvíli převzala její řemeslo. Prej že na tohle - tím myslím Jasmine - nemá dost silný žaludek.)(Jo tak. To pak jo. A to ses jako nechala přeoperovat?*zubí se*)(*uraženě odvrátí hlavu*)

"Veritasérum nebo Sirius."odpoví mi s ledovým klidem.(Remus? S ledovým klidem… oka.)(tady se člověk ale dozví věci *vzdychá a kroutí nad tím hlavou*)

"Co? Black? Od toho si nenechám pomoct ani za milion galeonů!"vyjeknu.(Ne? Ale nepovídej, určitě ano. Vždyť jsi onehda utratila všechny svoje úspory. Takovej miliónek by se ti přeci hodil.)(Navíc si až moc dobře vzpomínám, jak se ti ten polibek od Siriuska líbil… Tak nám tu nevykládej blbosti, jo?)

"Ale ne! Myslím chovat se jako Sirius. Potom Ti odpoví na všechno a nemusíš používat veritasérum."vysvětlí mi.(Heee? Tohle by jí Remík v životě neporadil.)(*popadla dalekohled a snaží se někde najít pravého Remuse*)

"Chovat se jako Black? Tím myslíš, že se mám chovat jak dement?(Ty už se tak chováš, na rozdíl od Siriuse.) (jo jo, svatá pravda *s úsměvem přikyvuje*)Ber ohledy na to, že jsem víla a taky, že jsem Malfoyová."urazím se.(Jasně! Já ti urazím hlavu. Grrr. "Jsem víla… k tomu Malfoyová!" To sou hemzy.*protočí oči*)

"To jsem nemyslel. Myslím tím mít každý týden jiného kluka. S Malfoyem se nebudeš stýkat a po několika týdnech to nevydrží, přileze za Tebou a bude Tě prosit. Ty s ním začneš chodit, pokud Ti řekne pravdu."dopodrobna mi vysvětlí plán.(*pusa jí spadne až na zem* Vyměnili Remuse!)(Jo, taky jsem si všimla. Ten pravý nikde v okolí ale není. Ale zajímalo by mě, kdo je teda tohle *vytahuje lahvičku s protijedem proti mnoholičnému lektvaru*)

"OK,"přikývnu, "začnu hned zítra."zvednu se a jdu zpět do ložnice.(Dobrou. *blýskne se jí v očích. Marušku následuje s košem v ruce.*)(že ti to za tu námahu stojí *zakroutí nechápavě hlavou a místo toho radši zjišťuje, kdo že si to půjčil Remusovu podobu*)

****

"Lily, vstávej!"zatřepu s Lil.(chudinka malá, ještě něco chytí)

"Petunie, polib mi!"zamumlá a otočí se na druhý bok.

"Petunie? Ta koňská držka? (no já nevím, kdo je tady držka)Teď jsem se urazila, kámoško. Za trest Tě nechám spát."(Haaaskej stěr, jako vždy.)

Zavřu oči, vlasy se změní z bílých na hnědé.(konečně nějaká normální barva) Vezmu si hábit a zkrátím si sukni o třicet centimetrů, takže teď má jen dvacet.(A hurá do práce, což?)(to víš, zákazníci čekají)
****

"Ehm, ehm."odkašlu si.(Hele, další Ropucha.)(teď se mi zdá, že urážíš jak ropuchy, tak i Ropuchu)(A jo!*omluvně se usměje a odvolává, co před chvílí řekla*)

"Kohopak to tu máme? Není to sama Jasmine Minie Eleanor Malfoyová?"

"Siriusi, jen tak pro informaci jmenuji se Jasmine Nicole Minette Elion Malfoyová."(Jasně, jasně. To je důležitý.)

"Aha. A proč jsi tady?"blbě se mě zeptá.(Spíš ty ho blbě chápeš.)(což ostatně není žádná novinka)

"Kvůli tomu, aby mi Lucius řekl, jestli je Smrťák."místo toho řeknu: "No, já si to rozmyslela, budu s Tebou chodit."(*práskne sebou na zem a válí se smíchy* Siriusi, jestli jí na to skočíš, něčím tě přetáhnu!)(Co kdyby radši řekla nahlas tu první větu ? *uvažuje* ta aspoň nezněla tak stupidně.)

"Shodí z klína nějakou slípku (nemyslím tím slepici(to nám došlo)) a nabídne klín mě.(A on si tak konečně může pochovat pořádnou slepici.)

S nechutí místo přijmu.(Jen se nedělej.)(jo, my ti na to stejně neskočíme)

"Co si dáš?"zeptá se mě a už mě začíná krmit mým oblíbeným ovocem, jahodami.(A to mu ani nestihla odpovědět. xD)(ani nemusela. Je průhledná jak sklo *nahodí znechucený výraz*)

"Siiusi, pestan! Kyž pestanes dostaes puu."huhlám s plnou pusou.(*třískne jí po hlavě až jí jahody vyletí z pusy*)(*usoudí, že ta rána byla moc malá a přetáhne jí palicí. Tentokrát vyletí dokonce i zuby*)(*sděluje babičce, že už našla její zubní náhradu*)

"Co jsi říkala?"

Spolknu sousto a zopakuju mu to, co jsem říkala: "Řekla jsem Siriusi přestaň. Že když přestaneš, dostaneš pusu."(a nemůžeš nás toho ušetřit ? *zděšeně hledí na Jasmínku*)

"Cože jsi říkala?"(Nějakej natvrdlej od tý doby, co na něm sedíš.)(myslíš, že by se mu rozsvítilo, kdybych ho něčím přetáhla? *pohlédne nevinně na Vráničku*)(Můžeš to zkusit.)

"Siriusi,"pěním, "řekla jsem, že dostaneš pusu."řeknu a políbím ho.(Bléé!*běží pro kýbl*)(*spěšným krokem opouští Velkou síň. Tohle vidět nemusí*)

Black se ochotně zapojí a začne zkoumat mé ústní dutiny.(Bože, jeden kýbl nestačí! Siriusi… *zaúpí*)(*zvědavě nahlíží dveřmi do Síně. Z tak velké dálky toho naštěstí není moc vidět, ale stejně znechuceně odvrací zrak*) Koutkem oka se podívám na Luciuse, ten vyjeveně kouká, zvedne se a jde přímo k nám.(Jistě, žárlivec.)

Vytáhne mě na nohy a zařve: "Co to mělo znamenat?" (prosím tě, buď rád, že ses jí zbavil.)

"Že by, polibek?"(Bez tý čárky by to bylo lepší.)(to bylo..a bez toho polibku by to bylo úplně nejlepší)

"Mě podvádět nebudeš!"sykne mi do ucha a odchází ze síně.(*zamyšleně hledí za ním a přemýšlí, jestli by ho neměla následovat. Bůh ví, co se tady ještě bude dít*)

"Ale kdo říkal, že s Tebou chodim, Luciusku?"křiknu za ním.(Bože, dneska je to nuda.)

Sednu si zpět na Siriův klín a začnu se ládovat jahodami.(*zalézám pod stůl a málem přitom rozbiju lahvičku se zbytkem jedu*)(neblbni. Ten ještě budeme potřebovat)

Vlepím Siriovi pusu na tvář, zvednu se a běžím na lektvary.(To byla rychlovka…)(buď za to ráda.)
****

Přiběhnu k učebně lektvarů. Před učebnou postává hlouček nebelvírských a zmijozelských.(Překvapivě.) Blacková se otočí a něco zašeptá Luciusovi.

"Ale, ale není to naše malá coura?"spustí jízlivým tónem Belatrix.(Konečně někdo rozumný. Fandím ti, Bell!)(Jo, já taky! *vytahuje transparenty s nápisem: Fandíme Belle!*)

"Nápodobně, Bello."usměju se.

Vytáhne hůlku, jsem pohotovější.(Jak jinak taky.)(no to jsem teda zvědavá, jak tohle dopadne *znuděně si podepře hlavu*)

"Bello, snad bys neútočila na nejlepší kamarádku Tvé sestry."ušklíbnu se.(Chtěla jsi říct snoubenku?*opraví ji*)

"Klidně bych útocila i na Cissu za to, že se baví s krvezrádkyní."(Hehe. V týhle povídce se mi Bellinka fakt zamlouvá.)(jo, mě taky. Asi jí pak pošlu nějakej dárek.)

"Musím Tě zklamat, Trix, ale krvezrádkyně prozatím nejsem. Bábinka mě ještě nevydědila."(Však ona to brzy udělá.*nabírá si letax a přesune se na Malfoy Manor. V plánu má pokec s paní Malfoyovou*)(*popadne věštící kouli, která po její společnici zůstala, a zkoumá, jak tohle setkání dopadne. Po chvíli si však spokojeně mne ruce, když vidí, jak bábinka milou Jasmine vydědila*)

"Crucio!"(jen do ní!)

"Protego!"(Jak silné to kouzlo.)(A hlavně účinné. Proti kletbě, která se nepromíjí *nechápavě zakroutí hlavou*)

"Sectumsempra!"

Obratně se kletbě vyhnu.(*srazí ji jinou kletbou z druhé strany a pak si plácne s Bellou*)(dobrá práce, Vrání *pochválí ji*)(Dík.*ukloní se*)

"Blacková, na mě nemáš a tu zakázanou kletbu na Tebe neřeknu(Och, jak si milosrdná.), ale ještě jednou se o něco pokusíš (Tady mi něco chybí...) tak z Tebe udělám škaredu(Upravíš ji podle své fotky?)(Jen to ne!) zostuzující rod Blacků, i když nebyla bys sama. Tvoje matka nevypadá zrovna jak Miss World(Máš pravdu, jen jako Miss Universe.). Takže, to máš pro příště!"dokončím svůj proslov, otočím se a vrazím přímo do Blacka.(jaká to náhoda)

Nahodím oslnivý úsmev a dám mu francouzáka(Obrací se mi žaludek. Chudák Siri…)(Vrání? Kam jsi dala ty kýble *zezelenala*)(Do komory. Musíš rovně, pak doleva, doprava, po schodech nahoru a… Najdeš to? Nebo mám jít s tebou?). Koutkem oka sleduju Luciuse a Belatrix (Kam ta čárka zase zmizela?) kteří pění vzteky(Hele, máme tu Mary Sue špionku.)(teda, ta ty role nějak střídá *nevěřícně zakroutí hlavou*). Odtrhnu se od Siriuse a jdu do učebny.

Jakmile vstoupím(Ach čárko, čárko… Kam ses mi schovala?) nebelvírští vstanou a začnou mi tleskat. Někteří dojdou až ke mně a poplácávají mě po zádech.(Jen jí třískněte pořádně! *přidává se k nim, když ji konečně srazí k zemi a mlátí ji hlava nehlava*)(*přidává se k nim. Tohle si přece nemůže nechat ujít*)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 2. srpna 2008 v 22:28 | Reagovat

mužu taky? plíííz! jinak hrozí okamžitý útlum všech životních funkcí šokem z autorčiny "inteligence"

2 Annienka Annienka | 7. srpna 2008 v 0:55 | Reagovat

Nechápu proč jí panebože mají tleskat xD Mno.. Asi sem moc chytrá na to abych to pochopila xD

3 bláňa bláňa | 21. ledna 2009 v 20:35 | Reagovat

supr!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama