6.Sen který Ti nedá spát 2/3

26. července 2008 v 18:11 | Jane, glosy by Vráničky |  Co je to láska? by Jane
Druhá část...

****
"Teď budete rozděleni do dvojic, ve kterých budete pracovat po celý školní rok." Křikla(pro tvoji informaci, jmenuje se Křiklan)(To ji nezajímá. Ale vsaď se, že bude se Siriusem a bude vehementně protestovat.), začne, číst seznam asi po deseti jménech se dostane, na mě.(všimli jste si, kolik čárek dokáže napsat do jedné věty?)(Shrnuto a podtrženo - víc než dost. Kdyby aspoň byly na správným místě… *povzdychne si*)
"Jasmine Nicole Minette Elion Malfoyová a Sirius Black."(vysvětlete mi někdo, proč čte celé její jméno…silně pochybuju o tom, že Sirius má jen jedno jméno)(Nepochybuj, nemá.)
Nevím, jestli mám nadávat na to, že prozradil mé celé jméno (to je fakt hrůza.)(To jo, já se u toho oklepala.)neb(a to je jako co?)(Novej patvar?) na to, že jsem s Blackem.(Já to říkala. Protože pořád čumíš do tý svojí koule. Nevím, proč si všechny Marušky musí na něco stěžovat.)
Křikla, dočte seznam a dá povel k přesunutí. Dál zarputile sedím na svém místě, Black také.(já se mu nedivím. K tobě bych se nepřiblížila ani na desetimetrovém koštěti)(Mě zajímá, jak dlouho dokáže takhle zarputile sedět.)
"Vy nemáte dvojici, slečno Malfoyová?"(ona vám nerozuměla, pane profesore. Musíte jí to lépe vysvětlit)(Jasněji řečeno… Ona vás nepochopí nikdy.)
"Mám, ale…"
"Tak si k ní sedněte."
"Jsem snad dáma, ne?"(A to s tím jako souvisí jak?)(To neznáš? Že pánové dávájí dámám přednost? To by tu ale prvně nějaká musela být.)
"Běžte si sednout!"pění Křikla.(taky pěním. Ale už od té doby, co se Jasmine objevila na scéně)(Takže už od úvodu… To jsme na tom stejně.)
"Sakra, ať se zvedne on! Radši bych seděla s Filchem než s takovým nadrženým úchylákem!"vyjedu na něj.(Holka, ty máš ale zpřeházený žebříček hodnot)(Jí toho Filche domluvíme, beztak má mezery ve vzdělání.)(díky. Mně se za ním jen nechtělo jít. Nepadli jsme si zrovna do noty, víš?)(A proč asi? Příště nechej Norrisku na pokoji. Ta nám v ničení Mary nepomůže.)
Po třídě se rozhostí nepříjemné ticho rušené jen bubláním v kotlích.(Odkdy se při lektvarech používají kotle? Mno neva, alespoň se do něj Maruška vejde celá a nebudeme jí muset kouskovat.)(to by byla zbytečná práce navíc)
" Ubírám Nebelvíru padesát bodů za drzost.(Ó, že by tolik ubral někomu z Malfoyů?)(možná došel k názoru, že je Jasmine adoptovaná) Pane Blacku, běžte si k ní sednout."nakáže, Black si vezme věci a přemístí se k mé lavici.(konečně rozumná řeč. Jen bych jí ještě napařila měsíční trest. A s Filchem, když ho má tak ráda)(Správně. Co takhle drhnutí záchodků? Tam se bude cejtit mezi svejma.)(já ji chtěla poslat do Zapovězeného lesa. To by aspoň byla šance, že už se nevrátí)(Taky good idea.)
"Na co čekáš? Na pozvánku?(já čekám na to, až se tě zbavíme)(To už snad nebude dlouho trvat. *usměje se a táhne za sebou koš velikosti třicet, protože po zralé úvaze usoudila, že dvacítka tu její blbost neskolí*)"syknu a otočím se ke kotlíku s lektvarem.
"Nač tak zlá?"
"Nač? Ty se ptáš? Na Tebe Blacku, na Tebe! (*nechápavě na to vytřeštila oči a pokouší se v tom najít nějaký smysl*)(Marná snaha, zlatí. Toto dílo je zcela beze smyslu.)A teď mi dej laskavě pokoj!"
"Když semnou (že by nové slovo?)nemluvíš tak Ti aspoň udělám lektvar."řekne a odstrčí mě od bublajícího kotlíku.(Siriusi, snad by ses nenamáhal. Ať to podělá ona sama)(*zírá na to s otevřenou pusou. Siriuse nepoznává*)
"N…"pozdě, kotlík vybuchne a Black to schytá na choulostivé místo.(Samozřejmě. Kotlík si to skvěle načasoval)(Doprdele!*rychle schová spínač* Kdo mohl vědět, že se k tomu dostane Siri?*nervózně pokukuje po černovlasém klukovi, který se svíjí po zemi*)(tys…tys mu ublížila? *smutně hledí na nevinnou obět na zemi*)
Škodolibě se usměju a začnu míchat Blackův lektvar.(A nebouchnul náhodou? Nebo se mi to jen zdálo?)(Nevím, ale bouchne.*hodí tam další mini bombu*Ke startu připravit… Tři… Dva… Jedna… PRÁSK!)
****
"Jas?"chytne mě Lucius za rameno.
"Hm?"(Duchaplná odpověď)(Jako vždy přece.)
"S kým jdeš na ples?"
"S nikým, proč?"(Ale všimni si, že tyhle jednoduchý rozhovory jí jdou. xD)(to víš, tohle není složitý)
"No…ehm…nešla bys semnou?"vykoktá.(To bych fakt chtěla vidět. Lucius a koktat. Dobrej fór)(Jane má vždycky dobrý fórky, to si zapomněla?)(nějak mi to vypadlo)
Naposled jsem viděla Luciuse v rozpacích když se počůral, protože ho babička nechtěla pustit na toaletu.(A to nás má jako taky rozesmát? Fajn… *hystericky se začne smát*)(herečko *odfrkne si*)(Víš co?!)
"Šla."usměju se a lípnu(Jak to sakra udělá?)(Stejně jako já jí lípnu košem.*přemýšlí, jak to provede*) mu pusu na tvář.
****
Naložím si na talíř kuřecí salát a začnu,(rozhodla se dělat, že ty čárky nevidí)(Chytré to rozhodnutí.*pochválí Vráničku*) se Lily, zpovídat: "Můj táta je Malfoy, ale nepravej.(jak může být někdo nepravej Malfoy?)(Jednoduše, jak vidíš.) Takže to vysvětluje všechno, na co ses ptala a…"(Já jsem teda nepochopila nic. Enn?)(Copa, Vráni? V této chvíli se obracíš na nesprávného člověka, promiň. Já jsem taky ztracená.)
"Kdo je Tvoje matka?"přeruší mě, Lil.(To je snad podstatné?)(Určitě se dozvíme, že ano.)
"Elion Jasmine Minette Niöns De La Creou."odpovím jí s ledovým klidem a dívám se na Lilyiny reakce.(no jasně, chlub se tady svým rodokmenem. Nás to všechny totiž moc zajímá)(A ne snad? Já bych ráda věděla, po kom zdědila tu debilitu.)(já bych byla radši, kdyby to zůstalo tajemstvím)
"T-ta vílí zpěvačka EJM? (EJM? Co to je?)(Zkratka jmen její drahé matinky.)(tak to mi nedošlo)Tak už vím, po kom máš to pěvecký nadání."(A určitě i krásnej vzhled… Na půl víla. Ach jo, kam jsme se to zase dostaly, Vráni?)(nevím, ale nebe to nebude…a peklo asi taky ne)
"Hm."přikývnu.(To už jsme jednou slyšeli)(A určitě ještě uslyšíme.)
Vzpomínky na maku(tu neznám)(Tu asi nikdo.) mě stále bolí. Byla pro mě vším, teď jsem na všechno sama.(chudinko malinká)(To je tak smutné a dojemné… *smrk* Bééé.*vedle ní se kupí papírové kapesníčky*)
****
"No tak, Lily, nešil!"napomenu, Lil se smíchem.(Když ona si nemůže pomoct, víš? Být v jedný místnosti s tebou… nedivím se jí.)
Na Lily je velice zvláštní pohled. Vlasy rozcuchané, obličej nenamalovaný, šaty polooblečené. Prostě, nikdo by neřekl, že se právě chystá na ples.(jen jestli nekecáš)(Kecá a já si při tom popisu vzpomněla na jednu mudlovskou pohádku. Viděla jsi Princeznu Koloběžku?)(bohužel ne, asi bych to měla napravit, co?)(Si piš, hraje tam Dáda Patrasová.)
"Já to nezvládnu."vzlyká.(že by Lily Evansová něco nezvládla? *nevěří vlastním očím*)(A ještě ke všemu k tomu vzlyká?)
"Zvládneš, já Tě upravím. Jsem přece metaformág(pořád jsem nějak nepřišla na to, co to znamená *bere do rukou hnihy o HP, ale to slovo pořád nemůže najít*)(Marná snaha, zlatí. Já ho nenašla ani ve slovníku.)."mrknu a hned si začnu představovat namalovanou a upravenou Lily.
Potom se podívám do zrcadla, vezmu si hnědou kabelku a běžím za, Lily. (Lily někam šla?)(Asi na ošetřovnu, kdo ví, co jí Mary udělala.)
****
Luciusovi poklesne brada.(Až na zem, co?)(a kdo to bude sbírat?)
´Je roztomilej.(Ano, Lucius je vždycky roztomilej)(Ještě aby ne. Ty krásné blonďaté žíně… Aristokratický vzhled. Sakra, musíme ho popravit, další princátko.*uvědomí si*)(koše mají asi práci, co?) ´usoudím a dojdu si to ke zmijozelské partičce.(Ti ji nejspíš přivítají s otevřenou náručí, co? A hlavně Narcisa. Lucíkovi je zřejmě upa jedno, že je s ní Jasmine zasnoubená a tak by měly jít spíš spolu ony dvě.)
"Můžem?"zeptá se a nabídne mi rámě.(Momentík.*třískne Mary košem a upraví jí tak fasádu* Jo, teď už je to dokonalý.)(a jak jí to najednou sluší)
S radostí ho přijmu a otevřu dveře do Velké síně.(kdo je zavřel?)(Já, bohužel dřív, než jsem chtěla. *posmutní, když její plán srazit jimi Marušku nevyjde*)(tos fakt nemohla chvíli počkat? *naštve se*)(Tos fakt nemohla dát to znamení ve správnej čas?!*oplatí jí to*)
Jakmile vstoupíme, všechny pohledy se stočí, na nás.(jasně, jasně. Oni všichni čekali, až se vy dva objevíte)(Omyl, čekali na Luciuse, chtěli vidět tu nádheru, kterou si sebou táhne.) Nervózně se chytnu Luciuse za ruku, vzhlédnu na něj(jak to uděláš?)(Určitě nějak zajímavě.). Povzbudivě se na mě usměje a vede mě ke stolu.(Usměje? Lucius? Na tebe?*pochechtává se*)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 2. srpna 2008 v 22:16 | Reagovat

áááá! vraždá! vraťte Lucince původní charakter!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama