6.Sen který Ti nedá spát 1/3

26. července 2008 v 16:56 | Jane, glosy by Vráničky |  Co je to láska? by Jane
Vránička Enny se překonala. Doglosovala šestou kapitolku! Teď se musí překonat znovu, jelikož je na ní řada se sedmičkou. =)
6.Sen který Ti nedá spát (Mně nedá spát věcí… třeba jistá povídka.)
Další kapča. Jsem si něják pospíšila. Takže, ať se líbí(no, to určitě bude)(Nebudeme předbíhat, Vráni. I když...) a poslechněte si k ní video.(Poslouchá se písnička, na video se kouká!)

"Augumenti."zakřičí někdo a na mě vychrstne "malá" sprška vody.(Škoda, že ne velká. Příště voláme hasiče s hadicí.)(*přemýšlí nad způsobem, jak by tam dostala hasiče i s jejich vozem*)(*uvažuje, kde zřídí hlavní hydrant*)
Vyskočím z postele, začnu se otřásat a švihnu dotyčnou vlasy do obličeje.(No jak jinak.)(Vlasy do obličeje?… Brr. Otřásat? Ch jo…)(Nechutný, co?)(Jo.)
"Jau."ozve se, otočím se a podívám se do ublíženého obličeje Evansové.(já bych se tvářila spíš znechuceně)(Právě. A taky nakrknutě. Hodilo by se mi tu to rčení oko za oko… *připravuje si koš*)
"Ale, šopak še nám štalo Lilynko? Někdo Ti šebral paněňku?(A tebe někdo tšíšknul po hlavišce, viď še jo?*začne na ní mluvit její mateřštinou*) Kdo ťo byl? Ukaš mi ho ať ho zmuším Crušiátem, ju?"začnu šišlat.(Nespletla si ona postavy? Jasmine přece není příbuzná s Belatrix, že ne?)(Co ty víš, co se o ní ještě dozvíme?)
Lily se na mě ublíženě, (*zděšeně hledí na onu přebývající čárku*)podívá a začne mě honit po pokoji.(*zděšeně hledí na onen duchaplně se vyvíjející příběh*)
"Pomóc! Mániák!"křičím(to se viděla v zrcadle?)(Ne, v odrazu mého koše.) a uteču,(za tohle by se mělo zavírat do Azkabanu.)(Já bych se jí spíš konečně zbavila a zavřela do márnice.) Lily do společenky.
Za někoho se schovám a teprve až promluví, poznám kdo to je: "Malfoyová (*přetáhne ji palicí po hlavě*)(*a jelikož Jasmine pořád nemá dost a zmítá se v křečích, plácne jí ještě košem*) takhle rychle se u Vás v rodině mění názor?"(no jasně, sis nevšiml, že ONA mění názor každý den?)(Každou minutu.*přitvrdí*)
"Ááá,"zakřičím(Krucajs! Neřvi pořád, kdo to má poslouchat? Vždyť už i ty špunty před tebou zdrhaj.), "chytla jsem blbost!(pokolikáté už? *znuděně si podepře hlavu a zazívá*)(Tohle by měl spíš řvát Sirius, ne?) Lily, okamžitě mi připrav, lektvar proti blbosti!"(Ten už ti holka nepomůže.)(Ale Sirimu by mohl.*pořád doufá*)(jo, ten má ještě šanci)(*oddychne si*)
Lily,(*vybavuje palici ocelovými hroty a doufá, že to konečně zabere*)(*připíná jí tam i ocelové bojové hvězdice a vypouští ji do arény*)nás se smíchem pozoruje. Po chvíli se k ní přidá zbytek Nebelvíru a taky začnou sledovat naší rozepři.(To je fakt hádka… Hirošima hadr…)
"Takže, půjdeš semnou na rande?"(O co mu pořád jde? Vysvětlete mu někdo, že s Maruškou Malfoyovou žádný terno neudělá.)(však on na to přijde sám)rozcuchá si vlasy a´lá(a zjevil se Alláh)(Nám přišel helpnout? Ten je hodnej.) Potter.
"Ale,"nasadím nevinný kukuč(Ty a nevinný kukuč?*snaží se zhluboka dýchat a dusit smích*), "já už kluka mám (nemám, kecám)(To víme i bez tebe. A dokonce víme i proč ho nemáš, že, Enn?)(Ehm… vypadlo mi něco?*znejistí*)(Kdo by ji chtěl? Sirius s Luciusem jsou jen krapet mimo, jak jsme je omylem něčím přetáhly.)(Jo ták.*rozsvítí se jí nad hlavou*) a je hezčí než ty a Potter dohromady!(Tak to těžko.)"ušklíbnu se a vychutnávám si Blackův výraz měnící se jak aprílový počasí,(Jak by ne. To by musel být asi nějakej model či co)(Beztak.) ale žádný veselý výraz to není.(Je to prostě výraz někoho, kdo chytil Maruščinu blbost.)
"Ty ještě budeš škemrat o smrt!"zasyčí.(Jojo.*přitaká a nenápadně Sirimu půjčuje nejmenší a nejtvrdší koš*)(ty jsi nějaká milá)(Vždy a všude. Jen ne na všechny. xD)
"Hm, ale až vymřou všichni kluci a na světě zbudeš jen ty a,(Tak si ale neodporuj. Kdyby vymřeli všichni, nezůstal by ani Siri.)(což by bylo škoda)"odmlčím se, "to se doufám nestane. Takže, zatím arrivederci!" usměju se a zamířím k Lily.(Chudák holka, trávit v její společnosti tolik času. Maruška už ji určitě považuje za nejlepší kamarádku.)(no jo…Lily to holt nevychytala hned na začátku)
****
"Ti kluci na Tebe zíraj víc, než když jsme šly do Prasinek a to máš na sobě uniformu."zahuhlá, Lil (no snad mi nechcete říct, že jí Lily závidí)(Vypadá to tak.*znechuceně odvrátí tvář od monitoru*)a dál blbě čumí na Pottera.(Lily neumí čumět blbě, to jen Jasmínka.)
"Ulítly Ti vosy(Snad včely, ne?), baby Lil(Cože? *vykulí oči*)?"zamávám, (palici na ni)Lily rukou před obličejem.
Lil se,(*zatmí se jí před očima.tohle už dlouho nevydrží*)(*chytí ji dřív, než dopadne na zem* Vráni, tož neblbni! Já to sama nedám.) probere z transu a už se mi konečně věnuje.
Po třiceti minutovém rozhovoru na téma Potter je pako, ale krásný pako(a krásný pro koho? Pro Lily nebo pro tebe, Jasmine? *celý srdcem doufá v první možnost*)(Určo pro Lily, Jasmine přece hluboce miluje Remuse.) se podívám na hodinky a zděšením vyjeknu.(*vyjekne zděšeně s ní, protože se zděsí jejího jekotu*)(*spokojeně se usmívá. Včas si nandala špunty do uší*)(*dělá, že se s ní nebaví, protože jí žádný nepůjčila*)
"Lily, lektvary začaly před půl hodinou."řeknu jí a už se zvedám.(ach ano, Lily je jedna z těch, která vždy zapomíná na hodiny)(Zapomíná od té doby, co se kamarádí s Mary Jasmine.)
"Co?"(odpověď hodna někoho, jako je Lily)(taky si říkám.)
"Máme půl hodiny zpoždění!"zaječím jí do ucha.(A Lily ohluchla… bobek.)
Lily se,(*rozhodla se, že místo omdlení začne vraždit. Zálibně pohlédne na svoji palici s ostny a přemýšlí, zda-li by jí soud odpustil vraždu MS)(*vchází do budovy soudu a míří přímo do kanceláře vrchního soudce* Musíme si promluvit, pane. *usměje se a pustí se do vysvětlování případu MS.* Povoleno, brouku.)(bezva. Jsi zlato, Vráni) začne zvedat a po několika minutách už běžíme k učebně lektvarů.
****
Zastavím a vydýchám se. Potom nasadím oslnivý úsměv a bez klepání (slečna Drsňák)(Spíš slečna Oprsklík.)vejdu do učebny lektvaru. Projdu kolem vyjukanýho Křiklana(bych se nedivila, kdyby ho z tebe kleplo)(Já bych klepla ji.) a posadím se do druhé lavice. Lily,(*pročítá si občanská práva a hledá jakoukoliv zmínku o MS*)(Nic tam nenajdeš, na naši žádost by cokoli, co by s tím souviselo, smazali.) ještě stojí u dveří a omlouvá se Křiklanovi.
"Slečno Malfoyová, dnes v osm u mě v kabinetě."(Dobře jí tak, mrše)(Musíme se tam někde schovat a počíhat si na ni.)(to jo. Když máme to povolení zabíjet *zlomyslně se ušklíbne*)
"Pane profesore,"postavím se, "budu Vás muset zklamat, že mi nebude tou ctí pobýt s Vámi několik hodin, ale mám rande s Luciusem."dokončím svůj proslov a svalím se na židli.
Křikla,(NE!) zalapá po dechu a zmůže se jen na: "Tak zítra." (no samozřejmě. Slečinka má rande, tak proč kvůli tomu neodložit školní trest, že ano)(Jistě. Víš, o kolik by Luci přišel, kdyby jí Křiklan nevyhověl?)(nevím *tváří se mírně nejistě*)
Třída po mě ještě kouká, vyhledám Luciuse.(smysluplná věta)(Hlavně smysluplný příběh.) Ten na mě čumí blbějc,(Popadla palici do ruky a přemýšlí, kdo to schytá první)(Prvně sejmeme Jasmine. *šeptá Kait plán* Vyběhni na ni zezadu, to neuskočí. Pak počkáme pár hodin, jestli z ostatních ta debilita nevyprchá.)(super *špitne a nenápadně se přesouvá za Jasmínku) jak Křikla a v očích se mu zračí otázka: Jaký rande?(Tak on o něm ani neví? Chudák, to musel mít pořádnej šok.)
´Jak můžeš mít rande s Malfoye(co to je za tvar? *dusí se smíchy*)(Spešl pro Marušky, aby věděly, o koho se jedná.)? Je to Tvůj bratranec! ´přilétne mi od Lily,(Enn? Mám nejdřív zabít Jasmine a potom naši milou Jane, nebo naopak?)(Prvně Jasmine, na Jane nemáme povolení k odchytu.) útržek pergamenu.
Rychle jí načmárám odpověď:´Je to můj nevlastní bratranec. Víc Ti vysvětlím na obědě. ´(Nevlastní? Ó bože, to to dopadne.)
Lily, kývne a dál si zapisuje to, co nám Křikla, napsal na tabuli.(no comment)(…)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MarryT MarryT | Web | 27. července 2008 v 13:22 | Reagovat

Pěkná glosa. To je fakt velký rozdíl vlastní či nevlastní bratranec?! Vyjde to na stejno, ale asi se nám dali na incest...

2 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 2. srpna 2008 v 22:05 | Reagovat

MarryT: odhaduju, že autorce je to naprosto ukradené, stejně jako jsou jí neznámé pojmy dobré psaní a smyslnost textu

3 lina lina | 10. srpna 2008 v 12:54 | Reagovat

*utírá poprskaný monitor a říká si jaká škoda toho Mojita* co to do prkýnka je???

4 bláňa bláňa | 21. ledna 2009 v 20:23 | Reagovat

pekny, pekny, moc moc pekny!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama