5.Přípravy na ples aneb všechno se změnilo 3/3

25. července 2008 v 13:06 | Jane, glosy by Vráničky |  Co je to láska? by Jane
A konečně třetí, finální část této přenádherné a smysluplné kapitoly. =D
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

"Kozačky nebo střevíčky?" (Co takhle žabky?)(nebo rovnou glády, co?)(Nebo…)
"Pro mě střevíčky v hnědé barvě a pro ní,"ukážu kamsi za sebe, "zelené kozačky."(chudinka Lil…zase se nemůže rozhodnout sama)(Snaží se dostat z korzetu…)
Po několika minutách mi přinesou, co jsem chtěla a zase využiju vyřazovací metodu.
"Jak to děláš?"
"Co?"dělám blbou.(A jsi si jistá, že děláš?)(Nedělá, jenom zlehčuje situaci.)
"Že vždycky víš, co člověku sluší."(*dáví se*)(Neříkej mi, že u toho zase jíš?! To nesmíš! Kolikrát ti to budu opakovat?*zase bouchne do zad*)
"Mezi mé oblíbené činnosti patří nakupování. (jak jinak. A jaká je tvoje další oblíbená činnost? krom toho, že ze sebe pořád děláš debila)(Práce samozřejmě.)Takže musím vědět, co komu sluší, abych v obchodě neztrácela čas."zašklebím se.(ano, to by tě totiž zabilo)(Nezabilo, ale připravilo o finance a dýška od zákazníků.)
Lily, neodpoví a dál fascinovaně zírá na zelené kozačky se sedmi centimetrovým podpatkem. Potom vzdychne.(neumí na nich totiž chodit)(Tak to ji lituju.)
"Co je?"
"Jsou moc drahé."
"Kolik?"
"305 galeonů a 5 svrčků."(fíha)(To je ale tíha.)
"Dneska platím já!"
"To nejde."(ale jde. Aspoň ji přivedeš na mizinu *potěšeně si mne ruce*)(Jojo, vesele kouká na prodavačku, která mírně přikývne a přepíše u všeho cenovky.)
"Jde a nehádej se semnou! Ber to jako předčasný dárek k narozkám."usměju se. (tak to je teda hodně předčasný. Protože pokud si pamatuju, Lily má narozeniny 31.1.)(To je jen pár měsíců…)
"Tak jo."řekne, Lil a zavolá na prodavačku, že máme vybráno.(chytrá holka. Už určitě ví, že Jasmine má krátkou paměť)(Si piš. A bude mít kratší, až jí přetáhnu tím košem znovu.)
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
šaty… 2 358 galeonů, 0 svrčků
boty… 1 005 galeonů, 5 svrčků
šperky… 589 galeonů, 0 svrčků
líčidla… 681 galeon, 39 svrčků
škraboška… 69 galeonů, 55 svrčků
celkem… 4 692 galeony, 99 svrčků (*LOL* Tohle je hustě blbý.)
"Tak to vypadá, Lily, že jsem utratila svoje doživotní úspory.(To byl přeci účel, ne?)"povzdechnu si nad dortem z Medového ráje.(Hurá! Bude z ní bezdomovec)
"Kolik?"zeptá se,(Fňuk)(*šnuf*) Lil.
"4 692 galeony(galeonů!) 99 svrčků."oznámím jí s ledovým klidem(Hlavně že sis před chvílí stěžovala, že jsi na mizině. Ujasni si, co vlastně chceš!)(to by nad tím musela přemýšlet. A to přece neumí). Holt jsem jednou Malfoyová.(A to s tím souvisí jak?)(Že babičku bude vydírat… Opět jí šlohne zuby a vrátí jí je, až když bude mít prašule na účtu.)
Lily,(kde jsem jen nechala tu palici)(Máš přece ten koš, použij ho.)(polštář bude stačit *flákne milou Mary. Až potom si vzpomene, že mezi peří přidala pár šutrů*) vykulí oči, ale nic mi neřekne, protože k nám přijdou Poberti.(Zase?)
"Nechceš pomoct, Malfoyová?"(*protře si oči* Ta věta je fakt správně.*zamumlá a kácí se k zemi*)(zlatí, vstávej! Teď nesmíš umřít)
´Tím Malfoyová sis to Blacku posral. ´(To ti má říkat Jasmínko má nejdražší? Nebo beruško? Broučku? Medvídku? Či snad dokonce plyšáčku? *chce se jí zvracet*)(tak teď je mi taky blbě)
"Máš pravdu, nechtěla."řeknu a dál se táhnu se sedmi taškami.(dyť koupila jen šaty a boty.*drbe se ve vlasech*)(*směje se nad inteligencí hlavní hrdinky* Určitě jsi chtěla říct nechtěla? Nemělo to být nechci? :D)
"A nešla bys se mnou na ples?"
Významně se podívám na Remuse ten si nás nevšímá(chytrej to hoch)(Správně. Víš, ono to, že jsi řekla, že ho miluješ, neznamená, že si tě bude všímat.), zase se podívám, na Blacka a odpovím mu: "Samozřejmě, že bych nešla! Na to by se měl ptát někdo jiný!"křičím.(naivko. Remus není tak blbej, aby šel s někým takovým.)(A hlavně jí neslyší. Půjčila jsem mu špunty.)
"Lily?"
"Co je Pottere?"
"Šla bys se mnou na ples?"zeptá se s nadějí v hlase.
"Jasně, že šla."odpoví a dál se věnuje Remusovi.(tady je vidět, jaký má o něj zájem)(Taky koukám. =D)
James tam jen stojí a blbě kouká.(Kdyby koukal na blba, tak to pochopím…)(Kouká, kouká, ve výhledu mu stojí Jasmine.)
"Fakt bys nešla?"otravuje mě dál.(kdo, James?)(Třeba chce jít se dvěma…)
"Nešla a nech mě být!"
Jen se oslnivě usměje a políbí mě.(Bože, fuj! Blacku, neblbni!)(Ještě něco chytneš)
"Teď s Tebou tuplem nepůjdu!"zakřičím a vrazím mu facku, až spadne na štěrkovou cestičku.(Oni jsou venku? A to ten dort jí vestoje?)(Ona zvládá vše, nezapomeň, že je to Mary Sue.)
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
"Dobrou."
"Dobrou."zamumlám a otočím se na bok. (Nás to nezajímá. Na boku spí hodně lidí.)
Ani po půl hodině neusnu.(A divíš se, když to moje palice visí nad hlavou jako Damoklův meč?)(K tomu z druhý strany ty tři koše připravené k útoku… Mně by se taky nespalo lehce.) Vyhrabu se z postele (Spí v nějaký noře, že se musí hrabat?)a sejdu do společenky.
Otevřu okno a zadívám se do hvězd.(ty jo, jak to uděláš?)(Toradšinechcivědět.) Začnu přemýšlet o dnešním dni. Nákupy, pusa. Ta pusa.(to se toho stalo)(Z toho nadělá… Kdyby to měla popsat, vsaď se, že by to vyšlo na celej román.)(sázet proti tobě a tvý křišťálový kouli? Si upadla, ne?)(Mno, před chvílí… pamatuješ? Z tý správný věty.)
Šáhnu si na rty.
´Ale líbá skvěle. ´(ještě aby ne. Bradavický Casanova…) (Ale chudák už bude mít útrum. Po tobě ho nikdo nebude chtít. Celej oslimpanej…)
Potom se vrátím do ložnice a usnu s úsměvem na rtech. Nevšimnu si už tak, že provázek, na němž visí ona palice, se každou chvíli přetrhne. A nevšimnu si tak, že ty koše jsou blíž a blíž. Pak už je pozdě… Ocel se zaleskne v měčním světle a jen ucítím tupou ránu z boku a následně i seshora.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Melissa Melissa | Web | 26. července 2008 v 18:19 | Reagovat

super..  - glosa skvělá -, povídka o ničem:-D Raději nic neřeším jak mi připoměla ENN:-D

2 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 2. srpna 2008 v 19:44 | Reagovat

...

?

jo! já jsme přežila další naprosto debilní, zbytečnou a skvěle oglosovanou kapitolu.

Holky, do ní!

3 Annienka Annienka | 7. srpna 2008 v 0:43 | Reagovat

podivné... V jednu chvilku jsou ve čtvtém ročníku, ale pak se LIly musí učit na OVCE.. Nebo mi něco uniklo???

Jinak, super holky!!! =) Z tý povídky nemůžu, takovou blbost sem fakt hodně dlouho neviděla... Jen tak dál!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama