2.Pobertové aneb parta Debilů s velkým D příchází

23. července 2008 v 20:04 | Jane, glosy by Vráničky |  Co je to láska? by Jane
Ehm, druhá kapitolka. Slušně se u čtení i glosování bavíme. Snad budete taky. =D

Je krat´oučká ale řekla bych že je hezká. (To mi nenamluvíš.)
O dva (dny) milióny let později
"Snad se nebojíš, (Mám haldy! Já mám určitě haldy! Tady je čárka! A je správně!) sestřenko?"uchechtne se Lucius. (proč se té autorce nelíbí mezera za přímou řečí?) (Já věděla, že se raduji předčasně.)
"Téhle zdi? No dovol!(Nedovolím!)" (no já bych se tomu nedivila, kdyby se bála. Blbá je na to dost)(To stoprocentně.)
Rozběhnu se a proběhnu nástupištěm 9 a ľ. (snad devět a deset, ne?) (A není to snad MEZI nástupišti 9 a 10? =D)(jen tak náhodou je)
"Ty vole!"vydechnu. (och, jak duchaplné.)(Vráni, nezapomínej, že v této povídce není duchaplné nic a pokud ano, zlatá Mary tu duchaplnost okamžitě zničí svým příchodem na scénu.)(na to bych málem zapomněla)
Tak to je něco! Hezčí než z vyprávění. Pokud je nástupiště takový tak Bradavice budou stokrát hezčí než Malfoy Manor a to už je co říct. (cože? To se dá srovnávat? No potěš koště)(To nebude jen stokrát!=D Jen by bylo fajn, kdyby se jí někdo zbavil dřív, než tam vůbec dojede, aby nám tu krásu nezničila.)
"Tak jak se ti to líbí?"vytrhne mě Lucius z přemýšlení. (to ona taky umí?)(Blafuje*mávne rukou*)(jo tak. Mě to bylo hned divný)
"Minunat de frumos,ochios,fermecat,frumusete."odpovím mu. (jasně, chápu… hrdinka nás chce oslnit svou znalostí cizích řečí)(Má to marný, tohle na nás nezabírá. I když Luciuse to nejspíš pěkně zmate. xD)
"Co to meleš? Teda čím to meleš?" (dobrá otázka. Já bych řekla že nějakou prasečinou)(Nebo Mary Sueovštinou, abychom byly přesnější.)
´Teda ten Lucius musí vědět všechno. (čárka, ne tečka, jasný?)(Škoda slov, tý nepomůžeš. Ale snaha se cení) ´ušklíbnu se.
"Odpovíš mi už?" (to bych radši neriskovala…měj rozum, Luciusi)
"No bylo to rumunsky (Chmpf?! Kde to vyhrabala?)(na smetišti)a znamenalo to:překrásné, krásné, úchvatné a krása.(stačilo by to říct jedním slovem. My bychom to i tak pochopili)(Ano, stačilo prostě říct, že vám chutná!… ehm… že se líbí.) Ale to bys měl vědět, když tě rašple stará přihlásila na hodiny rumunštiny.(nepoučí se a nepoučí)"odpovím Luciusovi.(Mohla bych vědět, kdyže se Lucík učil rumunsky? A hlavně k čemu by mu to bylo dobrý?)(to nevíš, že rumunština je jedním ze světových jazyků?)
"Ty vole to je kus !"obdivně vzdychne černovlasý kluk za mnou. (kus? Kus čeho? Blbosti?)(Masa! Dají si ji ke svačině.*hehe* A budeme mít klid!)
Otočím se a pohrdavě se ušklíbnu. (Dělá ona taky něco jiného, než že se šklebí?)(no jo, slečna Dokonalá. Netvrdila náhodou předtím, že ona je ta dobrá, zatímco zbytek Malfoyů je špatný?)(Je to možný, ale kdo by si to měl pamatovat?)(ona?)
"Tichošlápku (proč mi to děláte, čárky? Proč utíkáte?) za prvé je namyšlená(Chytrej Jamie! Co on na první pohled nepozná.)(ale všimla sis, že je to první člověk, kdo jí prohlédl?), za druhé by s tebou nikdy nechodila(Spíš doufám, že on nebude chodit s ní. Ať tě to ani nenapadne, Siri. To by sis dal…) a za třetí se zahazuje s peroxidem.(do třetice všeho dobrého. A kam se zase poděla ta čárka?) "uchechtne se brejloun vedle černovlasého.(Pokud se nemýlím, jsou černovlasí oba. A pak si vyber…)
"Tak to jste neměli."sykne Lucius a chystá se mu dát pěstí. (typický Malfoy. Pere se po mudlovsku)(To víš, omrzely ho už praktiky jeho milované bábinky. XD)
Zarazím ho a pošeptám mu do ucha svůj plán.(To bude nějaká nechuťárna, kterou bude vydávat za plán roku a všichni jí budou určitě tleskat.)
Přitulím se k Luciusovi a začnu ho vášnivě líbat(To řikám. Vráni? Už přišly ty kýble?)(bohužel ne. Ale jsou na cestě, neboj). Lucius mi položí ruce na zadek a začne mé polibky opětovat. (a nechodí on s Narcisou? Jen tak náhodou)(To je blbost, s Ciss je přece zasnoubená naše Jasmine. To si nepamatuješ, jak se na sebe vrhly?)(bych na to úplně zapomněla) (Uf, už sem myslela.) Odtrhnu se od něj a podívám se po těch debilech. (to jí na nich tak záleží nebo co? Co si ta holka proboha dokazuje? Že je MS? Vždyť to už víme)(Víme, ale nezapomínej, že opakování je matka Moudrosti.)
Černovlasý má vykulené oči a otevřenou pusu, hnědovlasý se jen směje a šťouchá loktem do černovlasého.(Smíme vědět ctihodné jméno pana hnědovlasého?)(hele, to bys pak přišla o překvapení) (Taky fakt, tebe nemít.)
Projdu okolo nic(Toť zase kdo?) a zašeptám černovlasému do ucha:"S tímhle ksichtem mě nezbalíš." (no opovaž se si nabalit takovou husu..měj rozum)(V klidu. Má pravdu, vždyť kdo by ji chtěl s takovým ksichtem, co má?)
Začne se tvářit normálně a jde pryč, jenže se za mnou otočí, využiju toho a přičaruji před něj sloup. (ta věta je naprosto blbá…)(Nejen ta věta.) Nevšimne si ho a nabourá do něj. Celé nástupiště se rozesměje a on jen zařve:"To si vypiješ!" (kéž by…co takhle pohár smrtelného jedu?)(Já mám ještě zásobu… A hlavně až do dna!)
"Nevyhrožuj (to nemá cenu. Čárky došly) krvezrádče! (a pak že je jiná než ostatní Malfoyovi) Znám magii, o které ty nemáš ani zdání."ušklíbnu se.(Já se taky začínám nebezpečně šklebit *oprašuje a leští své koše*)
"Černou magii? O tý má zdání každej debil." (svatá pravda)(Konečně někdo chytrej. XD)
"A o tomhle?"zeptám se a začnu se soustředit jen na jednu věc,na červi. (na červy s měkkým i? Teda…a je zajímavý, na co pak nám to naše milá MS myslí..)(Hlavně je zajímavý, jakým způsobem se dozvídáme o jejích "extra pecka super dovednostech".*znechucený pohled*)(klídek, to je teprve začátek) (No právě!)
"Ááá!!!!! Sundejte to ze mě!"křičí. (a kdo by nekřičel…ale stačil by jeden vykřičník. Však my to jeho zděšení chápeme)(To sice jo, ale že by se Siri bál červů?)(třeba jsou fakt tak děsní. Ti červi)
"O tomhle nemá zdání nikdo. (čárka)"zakřičím a lusknu prsty. (nikdo? Tak proč tu ukazuješ před celým nádražím?)(Chce si šplhnout, chudák, nepomůže jí to.) Začnou mu růst dlouhý oranžovo-růžovo-modrý vlasy(Rovnou celou duhu mu tam hoď. Bože, to je tak inteligentní až to oslňuje.) a vousy. Tohle už rozesměje i jeho kamaráda.
"Jen se nesměj.(ach jo)"podruhé lusknu prsty a vypláznu na ně jazyk. (och, jak důstojné pro někoho z rodu Malfoyů)(A jaký to má účinek? Nebo jen ukazuješ všem babiččinu zubní náhradu?).
"Koukněte se na sebe do zrcadla (chudinky čárky) debilové. (jak se sem ta tečka zase dostala?)"dodám.(V první řadě by ses do zrcadla měla mrknout ty, abys neděsila své okolí.)
Celé nástupiště se směje(Mámí, oni se mi smějou!*vříská MS na všechny strany*), začnou mi tleskat(Já to říkala…), ukloním se(Herečka z tebe nebude a to se můžeš snažit, jak chceš.) a jdu za Luciusem. (tleskat? Tleskat? Čtu správně? Já bych jí za to přetáhla palicí…tvrdou a dubovou)(Souhlasím, já beru ty nerez koše a jdem na ni!)
O pět minut později(To nám to ten čas ale letí…)
Našla jsem Luciuse skoro na začátku vlaku.(Všichni dávaj konec, tak proč nebýt origoš a nenapsat začátek, že? XD)(víš, ona by ho jinde nenašla. Musíš na ni pomaloučku)
Zašklebí se na mně a začne mě vychvalovat až do nebe. ( to mu asi přeskočilo, ne? Vychvalovat ji za tohle?)(Určitě si něčeho šlehnul, jinak to není možný a u Luciuse ani normální.)
Zvednu ruku, aby toho nechal, Lucius sklapne a divně se na mě podívá. (taky bych se divně dívala)(Já přejdu rovnou do akce. *majzne MS košem číslo jedna po hlavě a doufá, že to bude stačit*)
"Co tak čumíš?"zeptám se. (koukám na to, jak někdo může bejt tak blbej)(Hm, tak to nestačilo. Asi je obrněná tou blbostí. Pořádně obrněná.)
Neodpoví mi a začne mě líbat. (Před spolužákama? Nebo se ti snad dostalo té cti a máte tam intimčo?)
"To si nikdy nedovoluj!"zakřičím a dám mu facku. (zakřičí? Neměla by se od něj nejdřív odtrhnout?)(Ona to má pomíchaný. Mě spíše zaráží, že na nádraží se mu nebránila.)
Nenávistně se na mne podívá (to měl udělat už na začátku) a něco řekne.(A copa? Určitě něco trefného, co naši Jasmine donutí vyskočit z okna. Ale asi doufáme marně.) Neposlouchám ho,pozvednu ruku(Zase? Nový posilovací cvičení?)(to víš, musí se udržet v kondici) a zamířím na své kufry.Kufry se začnou zvedat,zamířím(Chtělo by to obnovit slovník.) s nimi dál od Luciuse. (co takhle ven z vlaku? Lehnout si na koleje a počkat, až se ta mašinka rozjede…udělala bys tím radost spoustu lidem)(Jůů, to je super nápad!)
O 10 minut později (Sakryš, to sou ale posuny, kdo se v tom má pak vyznat?)
"Můžu?"zeptám se rudovlasé dívky, kterou jsem viděla na nástupišti, jak se smála těm dvoum (říká se dvěma..to vás ve škole neučili?)(Seš si jistá, že do nějaké chodila?) debilům.(To mluví zřejmě o sobě a chudákovi Luciusovi.)
"Jasně. Každý (copak tu asi tak chybí) kdo nemá rád Poberty je tu vítán. (pokolikáté už? Sem opravdu patří čárka a ne tečka)"usměje se. (ale já se zamračím)(Já už jsem zbavena jakéhokoli výrazu, je to nad mé síly.)
"Tak díky.(fňuk. To nemá cenu)(Nemá.)"zvednu ruku a kufry se zasunou pod sedadla.(Pod? Nedávají se nad?)(chce být originální, víš?)(Moc jí to ale nejde.)
Sednu si a začnu kecat s holkama.( Jak jinak. Z Lily se nakonec vyklube její nejlepší kamarádka, vsaďte se.*hledí do své věštecké koule*)
Ta rudovlasá je Lily Evansová, černovláska Amber Northonová a modrovlasá(WTH?!) Francouzka Nicolette Freinchová. (cizinka v Bradavicích? Proč není v Krásnohůlkách?)(Protože Bradavice jsou přece nejvyhlášenější kouzelnická škola, tak proč by měla prudit v Krásnohůlkách?)
Lily se, (hele, našla se jedna ztracená čárka..ale co dělá tady?) zarazí v polovině věty. Podívám se, (a jé, další..ale ta sem taky nepatří ) na místo kam Lily, (a další…těch tu najednou je. A já si myslela, že je autorka nemá ráda. A přitom je nemá ráda jen na místech, kam opravdu patří)(Ale co naděláme…)kouká, na Poberty (už se nedivím, proč tady není) kteří jdou do našeho kupé.(Vysvětlete mi někdo význam této "věty".)(ráda bych, ale sama ho nechápu)
"Parta Pobertů s velkým P přichází.(čárka, do háje)(Zelenýho.)"kvíkne Nicolette. (to je snad prase, že kvíká?)(Ha! Odhalení! Už víme, proč ji v Krásnohůlkách nechtěli.)
"Spíš parta Debilů s velkým D přichází.(ach jo. Čárko, kde jsi?)"řeknu a s holkama (i, ne a) se jako na povel rozesmějeme. (a já pláču)(Já řvu… Jasmine je originalita a vtipnost sama.)
Ale už brzy ponesu následky za všechno. (no v to upřímně doufám..snad to bude co nejdřív)(A snad to bude trvalé…)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lina lina | 24. července 2008 v 16:17 | Reagovat

bože..to je, ale hlod...by mě zajímalo kde vyhrabala tu rumunštinu:-D Glosy super...jste dobrý*poklona*

2 MarryT MarryT | Web | 25. července 2008 v 12:00 | Reagovat

Hmmm, celkem zajímavý.

3 Elizabeth Greenová Elizabeth Greenová | Web | 26. července 2008 v 17:05 | Reagovat

Už po té "rumunské" větě jsem byla odrovnaná....ehm...mylsím, že znalosti cizích jazyků moc nemám, když jsme to tipovala na latinu... :D

4 Vránička Enny Vránička Enny | 26. července 2008 v 17:57 | Reagovat

Jo, tak to já to tipovala tak na španělštinu či něco podobnýho. xD A ono houby. Ale tak vzdělávat se musíme, že? =D

Děkujeme. =)

5 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 1. srpna 2008 v 20:03 | Reagovat

*padá smíchy pod stůl, jen musí opatrně, aby nežuchla rovnou do kýble*

6 weruška weruška | Web | 28. srpna 2008 v 21:16 | Reagovat

hey to nemá chybu *drží se stolu, aby nespadla*=D

7 juliettestories juliettestories | Web | 30. prosince 2013 v 20:44 | Reagovat

hahaha! dlouho jsem se tak nenasmála :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama