1. Prolog

23. července 2008 v 19:59 | Jane, glosy by Vráničky |  Co je to láska? by Jane
Výborně, první kapitolka, nebo-li prolog. xD Tu jsme se teprv sehrávaly... A hlavně hledaly čárky.
Tak je tu prolog k mé nové povídce:Co je to láska? (Bůh ví)Je krátký. (Alespoň jedna pozitivní zpráva.)

"Ahoj, jmenuji se Jasmine, Jasmine Malfoyová (Kdes nechala chudáka Aladina?). Ano, nekulte oči (A měli bychom snad?) . Jsem příbuzná Luciuse Malfoye. (no chudák malej) (To teda, ten to schytal.)
Naštěstí jsme se doposud moc nevídali, protože jsem až do teď bydlela v Bulharsku, takže jsem studovala v Kruvalu. (tak ta věta je opravdu bezvadná.) Jenže všechno se změnilo. (Správně, časy se mění… Cítím to ve vzduchu…) Umřeli mi rodiče, (booobku) (co tu dělá ta čárka?)(raději nechtěj vědět)a já s mou o rok mladší sestrou bydlíme v Malfoy Manor.
Uááá! Už teď je mi špatně. (no to mě taky) (Zajedem do Makra… Třeba prodaj kýble ve větším počtu xD)
Jak už jsem říkala, jmenuji se Jasmine. (My si to pamatujeme.) Je mi čtrnáct let. Mám bílé vlasy a modré oči (Tý jo, úža kombinace! Můj tajnej sen.) . Jsem metaformág (to neznám) (Neboj, myslím, že poznáš časem.) a neregistrovaný zvěromág. (a co ještě? Živly náhodou neovládáš?) (Ona se ještě vymáčkne, uvidíš. xD) Proměnuji se v bílou holubici. (*buší pěstí do země* WTF?!)
Tím se liším od Malfoyů (Čím? Bílou holubicí?) (čárka) ale liším se ještě povahou. Zatímco já jsem hodná, krotká (Dodat tak jako nějaká šelma a přetáhla bych tě košem!) a milosrdná (copak tu asi chybí. A krom toho - ta je asi dost nafoukaná, když tohle o sobě řekne,co?) oni jsou krvelačné bestie (Jééé, upíři, vlkodlaci nebo jiná milá stvoření?) a to i moje sestra. (no to vážně navazuje) No mám sestru Jessica Nicole Antonietu Lisabeth Malfoyovou.(chudinka malá..takový děsný jméno. Kdo to vymýšlel.) (Že by autorka? A hodilo by se i jednotný skloňování. xD) Je jí třináct a je to rozmazlenej harant (autorka očividně nemá ráda čárky) ale miláček všech (To rozmazlení haranti většinou bývají.). Nikdy bych nechtěla mít její jméno. (já taky ne) (Jen tak mezi námi, naše milá Jasmine, já bych nechtěla ani to tvoje.)
Já jsem jen rozmazlenej fracek (Taky? A třetí do skupinky rozmazlenců by se nenašel?), který stojí na straně dobra. No spíš půl na půl (Tož děvčico, tak si ale vyber!) (tohle vzdávám…čárky prostě nebudou, co?) (Vidím to s nima bledě…) ale to byste museli znát mojí babičku neboli stará bába a rašple nebo taky babizna. (a to neskloňuje záměrně?) (*zmučeně zavírá oči* To bude určo chyba v Matrixu… Doufám.)
Zapomněla jsem Vám ale říct že, (co ta čárka dělá tady? Nemá být před "že"?) mám věštecké schopnosti (A je to tady! Vážené dámy, vážení pánové… Na scénu přichází Mary-Sue!*tluče do koše*)(a já doufala, že už žádný další schopnosti mít nebude…asi jsem moc naivní) a cítím, že to pro mě bude mít v budoucnu neblahé následky." (ach…to já taky. A doufám, že budou smrtelné) (Já taky cítím… raději nechtěj vědět co!*přičuchne k lahvičce* Sladký mandle. xD)
"Jasmine (čárka) otevři!"
"Od čeho máme skřítky?!"křiknu na tu starou rašpli. (Jen si zařvi, dokud můžeš *zlomyslný úsměv* )
"Co jsi to říkala?" (Nejspíš nahluchlá, ale tak když je stará.)
"Že máme, (ne, tady ne)skřítky ty bábo,(bože, tady taky ne) stará!"zařvu na ní (tady je krátké i, ne dlouhé) a dám si ruce přes pusu. (proč? To nechápu) (Třeba má zubní protézu a hrozilo, že jí vyběhne ven.)
"Jasmine Malfoyová (copak tu asi tak může chybět…) (Nech mě hádat - čárka!) okamžitě sem pojď!!!!!!!!" (ty jo, tolik vykřičníků pohromadě…ta ženská fakt musí být naštvaná) (Si piš! Vnučka jí sebere náhradní zuby a ještě si vyskakuje. Tebe by to nerozčílilo?)
Bude problém. Celým jménem mi říká, jen když mě čeká kletba Cruciatus. (milá babička. Takovou bych opravdu chtěla :D) (Jo? =D)
"Už jdu!Uááá!!!"ozve se hlasité "PRÁSK" (Rozumějte… jako fakt hlasité!) a předemnou (mlha přede mnou, mlha za mnou) se objeví můj "milovaný"bratránek s (jeho)mou "milovanou"snoubenkou Narcissou. (hlavně, že se mají všichni rádi) (Jistě, jsou přeci rodina.)
"Jasmine!"vykřikne Cissa a vrhne se mi okolo krku. (opravdu by mě zajímalo, proč autorka nedělá za uvozovkami mezeru…)
"Vypadá to, že máš nápadnici, sestřenko.(čárka, ne tečka)"ušklíbne se Lucius. (Chudák, že by mu ještě nikdo neřekl o jejich zasnoubení?)
"Ty!"popožene (popožene? Jak to udělá?) (Hm…ona něco vymyslí. xD) se po něm Cissa.
"Jasmine Malfoyová (vzdávám to. Ta holka se ty čárky nenaučí) jak dlouho ještě budu čekat?!"ozve se stará rašple.
"Co jsi udělala?"vyzvídá Lucius. (Se nějak stará.)
"No řekla jsem bábince (fňuk. Kde ta čárka je? Kam se poděla?) té staré rašpli, že je bába stará. Přece jí nebudu dělat služku, když máme nejmíň deset skřítků a z toho je jeden můj." (a to s tím souvisí jak, že je jeden její?) (Nijak, je to jen nedůležitá informace, která ti má přiblížit to, jak je na tom Jasmínina rodina finančně.)
"Tak to tě lituji. Jak bábí znám (čárky asi umřely) tak si vysloužíš obvzlášt (že by nové slovo?) (Možná, ale třeba už ho má ve slovníku Polísek.) silnou Cruciatus (já měla celou dobu za to, že je ten Cruciatus…) a pár ran ohnivým bičem." (Jů, ono bude rodeo. =D)
"No (že by něco chybělo?) tak já radši půjdu."
"A pár ran vařečkou za to (čárka do háje. Tady má být čárka) že ses zpozdila!"křičí za mnou Lucius. (Fakt nějak nepřiměřeně starostlivej. *kroutí hlavou*)
V babiččině pokoji, na druhé straně rozlehlého Malfoy Manor
"Tohle,"další rána ohnivým bičem, (Už se nám to rozjíždí. =D Jen jí dejte, babi. Co vám síly stačí!) "si ke mně,"ještě větší rána bičem, "nebudeš dovolovat! (Správně!)"poslední a nejpálivější rána bičem. (ta babi mi začíná být sympatická. Taky se jí hlavní hrdinka nelíbí)
"Crucio!"zařve rašple a já se začnu na zemi svíjet v neskutečných bolestech. (Blá, blá, blá… nešlo by to popsat jinak?)
Vytrysknou mi slzy. (Božínku! *běží pro kapesník a na zpáteční cestě to vezme přes toxikologickou laboratoř, kde zrovna zkoumají nebezpečné omračující a paralyzující látky*)
"To tě naučí!"ušklíbne se. (Jo! *přitaká*)
Otevřou se dveře. (och, jak duchaplná věta) (On je vůbec celý ten příběh duchaplný. A zcela zbaven správné interpunkce.) Babička zvedne hlavu a začne mluvit:"Jen pojď dál (já se z toho zblázním…čárky, kam jste se poděly?) Luciusku.Podívej se na svou sestřenku. (Jojo, dobře si ji zapamatuj! Kdo ví, co se s ní stane.) Takhle skončí každý, kdo si ke mně něco dovolí!!!!!!"poslední slova už křičí. (ale to musí být řev. Kolik vykřičníků přitom použila)
"To by stačilo (vzdávám to. Definitivně) babi. Podívej se na ní. (to je tak dlouhá, že tam musí být dlouhé í?) "Lucius jí vytrhne hůlku z ruky. (To si ale dovolil dost, chlapec jeden uličnická! *podsunuje babi koš, aby ho s ním mohla praštit*)
Podá mi lahvičku s lektvarem:"Vypij to. Snad se ti uleví. Tahle Cruciatus byla silnější, než jsem čekal." (tak takhle by se Lucius nezachoval…to ne) (Nějak tak… *vzpomíná na starého dobrého Luciuse*)
Vezmu si od Luciuse lektvar (Přitom netuší, že sem mu podstrčila něco mnohem lepšejšího. xD) a vypiju ho. Dál nic nevidím jen černočernou tmu. (To tak bejvá. Že vidíš tmu, když nevidíš.) (kéž by to bylo navždy a my se tě zbavily)
Au revoir…
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MarryT MarryT | Web | 25. července 2008 v 11:47 | Reagovat

Pěkná glosa! Musím však uznat, že i u mě si čárky občas dají pauzu....

2 Elizabeth Greenová Elizabeth Greenová | Web | 26. července 2008 v 16:59 | Reagovat

To je snad nejhorší Mary-Sue...no bez toho glosování se to nedá číst...tohle je fakt strašný! Fajn, bílí vlasy chápu...to metafor-.---cosi fantazie to se dá taky ejště pochopit, ale bílá holubice a věštění to už ej moc i na mě...

3 Cait Sidhe Cait Sidhe | Web | 1. srpna 2008 v 19:54 | Reagovat

Áááááá, bože, ať žijí glosy! *se vším odhavou, co má, přitáhne své druhé já k monitoru a čtou dál*

4 D-chan D-chan | 31. října 2009 v 22:12 | Reagovat

tak to bylo geniální....teda ty glosy ne ta "povídka" xD

5 Kiki Kiki | 13. března 2013 v 19:15 | Reagovat

Tak to je hnus. První půlka je životopis a druhá je snad ještě horší. Jinak glosy jsou super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama